Alanya'da iş yerinden hırsızlık

Alanya'da iş yerinden hırsızlık
Alanya'da iş yerinden hırsızlık
-Alanya'da bir restorana giren üç zanlı, iş yerinden aynı gece iki kez hırsızlık yaptı

ANTALYA (AA) - Alanya ilçesinde bir restorandan aynı gece iki kez gerçekleşen hırsızlık, yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Şekerhane Mahallesi'nde 3 kişi, Tamer Akay'a ait restoranın yan tarafındaki sürgülü kapıyı kırarak içeri girdi. Zanlılardan biri kasa ile uğraşırken diğer ikisi plazma televizyonu yerinden sökmeye çalıştı.

Bunda başarılı olamayan zanlılar, restorandan bir miktar para , dizüstü bilgisayar ve evrakı alarak kaçtı. Yarım saat sonra tekrar aynı iş yerine gelen zanlılar, bu kez, plazma televizyonu yerinden sökerek motosikletle olay yerinden uzaklaştı.

Sabah iş yerine gelen Tamer Akay, soyulduğunu anlayınca durumu polise bildirdi. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, şüphelilerin kimliklerini tespit etmek için çalışma başlattı.

Yaklaşık 5 bin lira zararı olduğunu belirten Akay, şöyle konuştu:

"Sanki kendi yerleriymiş gibi içeri girmişler. İstediklerini yapmışlar. Yan taraftan sürgülü kapının tırnaklarını kırarak girmişler. Bilgisayarım, televizyonum ve kasadan alınan paralar... Yalnız şahsıma ve iş yerime ait evrakın bulunduğu çantayı geri getirirlerse şikayetçi olmayacağım. Aksi takdirde görüntüleri var. Yüzleri görünüyor. Bugün olmazsa yarın yakalanacaklar."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  Alanya

  ,

  Para

  ,

  Gece

  ,

  Bilgisayar

  ,

  lira

  ,

  ,

  güvenlik