Alanya'da İskandinav basınına "terör" tepkisi

Alanya'da İskandinav basınına "terör" tepkisi
Alanya'da İskandinav basınına "terör" tepkisi
- Alanya Belediye Başkanı Yücel: - "Bize zarar vermeye ve imajımızı kötülemeye çalışanlara karşı dikkatli olmalıyız"

ANTALYA (AA) - Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilçede terör olaylarını protesto eylemlerinde yaşananların İskandinav basını tarafından olumsuz yansıtıldığına dikkati çekerek, "Bize zarar vermeye çalışan ve imajımızı kötülemeye çalışanlara karşı dikkatli olmalıyız" dedi.

Alanya ilçesinde, terör eylemlerine karşı yapılan gösterilerin İskandinav basını tarafından farklı yansıtılmasıyla ilgili Alanya'da işbirliği toplantısı yapıldı. TÜRSAB Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu tarafından bir restoranda düzenlenen toplantıda konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yaşanan olayları tasvip etmediklerini söyledi.

"Terörün amacının kiminle eylem yaptığı değil, yaptıktan sonra geride ne bıraktığıdır. Bizim de bunlara fırsat vermememiz gerekir" diyen Yücel, sosyal medya  ve basında paylaşıldığı gibi Alanya'da olumsuz olayların olmadığını ifade etti. 

Alanya'nın dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu dile getiren Yücel, "İlçemizde 68 milletten yerleşen, 99 ülkeden de tatile gelen insanlar var. Türkiye 'nin 81 ilinden de göç alan ve insan istihdam eden bir ilçeyiz. Bölgemizdeki huzuru görüyorsunuz. Ortak değerler etrafında kenetlenen bir şehrimiz, bir bölgemiz var" dedi.

Bölgede mutlu insanların sayısını artırmak istediklerini ve bunun için de çalıştıklarını kaydeden Yücel, yaşanan olayları fırsat bilen bazı yabancı basın ve rakip turizm destinasyonlarının olayları abartarak okuyucularına servis yaptığını savundu.

Alanya'nın imajına ve turizmine zarar vermek isteyenler olduğunu dile getiren Yücel, şöyle konuştu:

"Dış basına Alanya'dan görüntüler aktararak kötü bir imaj yaratmak isteyen kötü niyetli insanlar var. Biz şimdiye kadar uygunsuz hiçbir hareketin arkasında olmadık, olmayacağız da. Bize zarar vermeye ve imajımızı kötülemeye çalışanlara karşı dikkatli olmalıyız."

- "Olaylar yurt dışında farklı değerlendiriliyor"

Toplantıya katılan TÜRSAB Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, son günlerde Alanya'nın imajıyla ilgili yurt dışında abartılı yayınlar yapıldığı söyledi.

Bu durumun Alanya'nın imajına zarar verdiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, "Turistler, yaşanan olayın bilincinde olarak tatillerine devam ediyor. Ne yazık ki yurt dışında bu çok daha farklı değerlendiriliyor" dedi.