Alanya'da kaybolan Norveçli genç kızlar

Alanya'da kaybolan Norveçli genç kızlar
Alanya'da kaybolan Norveçli genç kızlar
- Antalya'nın Alanya ilçesinde 4 gündür haber alınamayan 15 yaşlarındaki Norveçli iki genç kızın Mersin'de bulunduğu bildirildi

ANTALYA/MERSİN (AA) - Antalya'nın Alanya ilçesinde 4 gündür kayıp olduğu belirtilen 15 yaşındaki Norveçli Mia Emilie Haougen ve aynı yaştaki kız arkadaşı Ida Marie Nodland'ın Mersin'de bulunduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Alanya'da yerleşik yaşayan Norveçli Line Lita Hoholm'un,15 yaşındaki kızı Mia Emilie Haougen ve aynı yaştaki kız arkadaşı Ida Marie Nodland'ın evden ayrıldıktan sonra 4 gündür eve dönmediğini polis ve jandarma ekiplerine bildirmesinin ardından inceleme başlatıldı.

Mersin'de Adnan Menderes Bulvarı sahilindeki bir kafede çalışanlar, yerinin yakınlarında sabaha karşı iki genç kızın durumundan şüphelenerek durumu polise bildirdi.

Kafenin olduğu bölgeye gelen polis ekipleri genç kızların 4 gündür aranan Haougen ile Nodland olduğunu belirledi.

Ekipler tarafından Mersin Devlet Hastanesinden sağlık kontrolünden geçirilen genç kızlar, ailelerine teslim edilmek üzere Çoçuk Şube Müdürlüğüne götürüldü. Bu arada, kızların sarı olan saçlarını siyaha boyadığı öğrenildi.

Alanya'nın Obagöl mevkisinde yerleşik olarak yaşayan Norveçli Line Lita Hoholm, 15 yaşındaki kızı Mia Emilie Haougen ve kız arkadaşı Ida Marie Nodland'ın dört gün önce dolaşmak için evden çıktığını ve bir daha dönmediğini bildirmişti. Kızının çok iyi Türkçe konuştuğunu, yanında pasaportunun da olmadığını ifade eden Hoholm, kayıp kızların saçlarını siyaha boyadıkları öğrenilmişti.