Alanya'da Noel hazırlığı

Alanya'da Noel hazırlığı
Alanya'da Noel hazırlığı
- Alanya ilçesinde bu yıl 6'ncısı düzenlenecek "Uluslararası Alanya Noel Pazarı" hazırlıkları tamamlandı

ANTALYA (AA) - Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi, "Uluslararası Alanya Noel Pazarı" hazırlıklarını tamamladı. 

Alanya'da 13 Aralık'ta belediye binası arkasında düzenlenecek pazara ilçede yaşayan Finlandiyalılar, Danimarkalılar, Polonyalılar, Litvanyalılar Derneği ile  Nordik ülke dernekleri, Alman Kilise Derneği, Rus Ortadoks Kilise Derneği, Rus Dili Konuşanlar Derneği, Rus Kültür ve Dayanışma Derneği, Bombala Alman Derneği katılacak.

Gün boyu sürecek etkinlikte dernekler milli kültürlerini anlatan yiyecek, içecek ve eşya stantları açacak. Polonya Trzcina Tiyatro Grubu, Müzik Mozaik Korosu, Finlandiya Samba Grubu ile Antalya Alman Korosu da kutlamada sahne alacak.

Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, 5 yıldır düzenlenen etkinliğin geleneksel hale getirildiğini söyledi.

Noel Pazarı'ndan elde edilen gelirin engelliler yararına kullanıldığını belirten Karaoğlu, şöyle konuştu:

"Pazar kardeşliğin ve bir arada yaşama kültürünün en güzel örneklerindendir. Yeni Alanyalılar nasıl dini bayramlarımızı, Ramazan ayını, Aşure ayını biliyor ve bu değerlere saygı duyup bizlerle paylaşıyorsa biz de onların Noel Bayramlarına destek vererek, onların bu manevi günlerinde yanlarında olduğumuzu gösteriyoruz."