Alanya'da oryantiring yarışları devam ediyor

Alanya'da oryantiring yarışları devam ediyor
Alanya'da oryantiring yarışları devam ediyor
- İkinci gün 400 sporcu mücadele etti

ANTALYA (AA) - Antalya Oryantiring Günleri ve 3. Kademe Mustafa Karataş Yarışması'nın ikinci günü, Cebeli Reis Dağı parkuruyla devam etti.

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Mahmutlar Mahallesi'ndeki Cebeli Reis Dağı'nda yapılan yarışlara, yaklaşık 400 sporcu katıldı. Türkiye ve dünya şampiyonalarına puan veren etapta 10 yaşından 80 yaşına kadar sporcular mücadele etti.

Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, gazetecilere yaptığı açıklamada ilçede ilk kez düzenlenen yarışmanın başarılı geçtiğini söyledi. Yarışın yamaç paraşütü için düşünülen Cebeli Reis Dağı'nda yapılmasının bölgenin tanıtımı için olumlu olduğunu ifade eden Uğur, "Gayet zevkli, doğayla içiçe, koşarak hedef ve yön bulmaya çalışılan bir spor. Yarın Gedevet Yaylası'nda, pazar günü de merkezde yapılacak etkinliğe herkesi bekliyoruz" dedi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı Koray Dever ise etkinliğin ikinci gününde çok farklı ve zor bir arazide yarışların yapıldığını belirtti. Daha dar kapsamlı yarışmada, yaklaşık 400 sporcunun mücadele ettiğini kaydeden Dever, "Bunların yarısından fazlasını 18 ülkeden gelmiş yabancı yarışmacılar oluşturuyor. Herkes çok memnun. Biz daha çok zorlanacaklarını ve sıkıntı çekeceklerini düşünmüştük ama bu zorluklar sporcularımızı mutlu etti" diye konuştu.

Yarışlar, 1 Mart'ta sona erecek.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  spor

  ,

  Pazar

  ,

  Alanya