Alanya'da "Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları" başladı

Alanya'da "Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları" başladı
Alanya'da "Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları" başladı
ANTALYA (AA) - Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen "Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları" başladı.Alanya-Gazipaşa Yolu Yeşilöz Kavşağı'nda Alanya...

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen "Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları" başladı.

Alanya-Gazipaşa Yolu Yeşilöz Kavşağı'nda Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak tarafından yarışların startı verildi.

Organizasyonun ilk gününde 68 kilometrelik yıldız erkekler (A) kategorisinde 80, 51 kilometrelik yıldız erkekler (B) kategorisinde 55 ve 85 kilometrelik genç erkekler kategorisinde 84 sporcu pedal çevirdi. 

Yıldız erkek (A) kategorisinde Serhat Mercan birinci, Tahsin Temel ikinci ve Eşref Batuhan Pekcan üçüncü oldu. Yıldız erkek (B) kategorisinde Abdülsamet Çekirdek birinciliği, Doğukan Abaza ikinciliği ve Tahir Buğra Yiğit üçüncülüğü kazandı. Genç erkeklerde ise Batuhan Özgür yarışı ilk sırada tamamlarken, Emre Torun ikinciliği ve Faruk Öztürk ise üçüncülüğü elde etti.

Organizasyonda, yarın büyük erkekler, genç ve büyük bayanlar, yıldızlar ve masterlar (A ve B) yol yarışları, cumartesi ve pazar günü ise şehir merkezindeki parkurda, kriteryum yarışları yapılacak.

Bu arada 4 gün sürecek yarışlara, 25 ilden 450 sporcunun katılacağı bildirildi.

 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  spor

  ,

  Erkek

  ,

  Pazar

  ,

  Alanya

  ,

  ilçe

  ,

  sezon

  ,

  genç