Alanya'da yaşayan yabancılardan kermes

Alanya'da yaşayan yabancılardan kermes
Alanya'da yaşayan yabancılardan kermes
- Antalya'nın Alanya ilçesinde yerleşik yaşayan yabancılar, engelli çocuklar merkezi ve bir okul yararına kermes düzenledi

ANTALYA (AA) - Alanya'da bulunan Bahtsızlara Ortaklaşa Maddi ve Manevi Bakım Organizasyonu Latif Alanyalılar Yardım Derneği (BOMBOLA), Sakine Nesibe Zamanoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve bir ortaokul okul yararına kermes düzenledi.

Çoğunluğu dernek üyesi 30 kişinin evlerinde yaptığı gıda ürünleri ile kullanmadıkları giysi, kitap , hediyelik eşya, ev mobilyası ve mutfak malzemeleri, kermeste satışa sunuluyor.

BOMBOLA Derneği Başkanı Ines Goldstein, kermesten elde edilecek gelirin çocuklar yararına kullanacağını söyledi. Gelirle iki okula yardım yapılacağını ifade eden Goldstein, "Bu okullara yardım için daha çok çalışacağız. Yardım etmek isteyenler bize haber verebilirler" dedi.

Alanya'da dernek olarak 6,5 yıldır çalıştıklarını kaydeden Goldstein, Gazipaşa'dan Antalya'ya kadar yardımlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Ocak ayında önce Antalya'daki lösemili çocuklar için yardım etkinliği gerçekleştirdiklerini anlatan Goldstein, şöyle konuştu:

"Hangi ülkeden gelirse gelsin hangi dili konuşursa konuşsun aynı yolda gitmeliyiz. Bakın burada kekini yapan, Alman pastasıyla gelen, kendi yöresel yemeklerini yapan okul yetkililerinin açtığı stant da var. Ancak buraya daha çok firmaların katılması gerekiyor ve daha çok çalışmalıyız. Bizim için çocuklar çok önemli ve çocuklar her ülkenin en değerli varlığı."

Kermeste tavuk sosis ızgarası satışı yapan Mathias Goldstein ise "Ben tavuk sosisini hazırlıyorum. Almanlar çok seviyor ama pişirirken dikkatli olmak lazım" diye konuştu.

Kermeste hediyelik eşya standı açan Meryem Demir, kendi yaptıkları el ürünleri satarak katkıda bulunmak istediklerini belirtti.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  haber

  ,

  kitap

  ,

  Mutfak

  ,

  Alanya

  ,

  Okul

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  ortaokul