Alanya'daki gerginlik

Alanya'daki gerginlik
Alanya'daki gerginlik
- İlçede pazar günü yaşanan olaylarla ilgili, 4'ü HDP teşkilatından 17 kişi gözaltına alındı

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Alanya ilçesinde teröre karşı tepki yürüyüşünde HDP ilçe binasına bir grup tarafından bayrak asılmasından sonra çıkan taşlı ve sopalı kavganın ardından polis, HDP ilçe yöneticisi 4 kişinin de arasında bulunduğu 17 kişiyi gözaltına aldı.

Alanya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Grup Amirliği ekipleri, pazar günü yaşanan olayların ardından kamera kayıtlarını inceledi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kimliklerini belirlediği kişilere yönelik sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

Operasyonda "terör örgütü üyesi olmak", " suç ve suçluyu övmek", "terör örgütü propagandası yapmak" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" iddialarıyla HDP İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu'ndan 4 kişinin de arasında bulunduğu 17 kişiyi gözaltına aldı.

Alanya Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen M.E, U.D, İ.S, Y.E, B.T.E, M.A, H.B, E.S, S.B, N.I, F.B, M.S, M.Ş, Ç.D, A.B, B.K. ve M.S, emniyete götürüldü.

Operasyonun devam ettiği ve gözaltı sayısının artabileceği, sosyal medya üzerinden halkı şiddet ve nefrete yönelik kışkırtıcı paylaşımlarda bulunan grup ve kişilere yönelikte de takip başlatıldığı öğrenildi.