Albimo Alanyaspor'a destek çağrısı

Albimo Alanyaspor'a destek çağrısı
Albimo Alanyaspor'a destek çağrısı
- Albimo Alanyaspor Kulübü Başkanı Çavuşoğlu: "Şehir kenetlenir ve sabit gelir kaynakları artırılırsa daha iyi yerlere gelebiliriz"

ANTALYA (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Albimo Alanyaspor'un kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, "Şehir kenetlenir ve sabit gelir kaynakları artırılırsa daha iyi yerlere gelebiliriz" dedi.

Başkan Çavuşoğlu, basın sözcüsü Kemal Zamanoğlu ve genel koordinatör Mevlüthan Çavuşoğlu, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti. Çavuşoğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Alanya basınının her zaman kulübün destekçisi olduğunu belirterek, mali konuların kendilerini en çok yoran olduğunu söyledi. 

Bu konuda destek aldıklarını ancak daha fazlasını beklediklerini dile getiren Çavuşoğlu, "Şehir kenetlenir ve sabit gelir kaynakları artırılırsa daha iyi yerlere gelebiliriz. Geldiğimiz noktada daha fazla destek gerekiyor. Geldiğimiz noktayı kaçırmamak için biraz daha çalışmamız gerekiyor" diye konuştu.

Kaymakam Hasan Tanrıseven başkanlığında olağanüstü toplantı yapılması gerektiğini kaydeden Çavuşoğlu, kulüp için acil yardım kampanyası başlatılarak, maddi kaynak aktarılması gerektiğini belirtti.

AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ise Albimo Alanyaspor'un Süper Lig'e yükselme mücadelesi verdiğini hatırlatarak, şunları söyledi: 

"Kulüp, son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla puan cetvelinde üst sıralara doğru tırmanıyor. Kulübün, moral ve motivasyonun yanı sıra finansal desteğe de ihtiyacı var. Albimo Alanyaspor'un Süper Lig'e yükselmesi hayal değil. Bu hafta ligin lideri Kayserispor ile oynayacağımız maçta stat tamamen dolmalı. Bu şehirde yaşayan herkesin sorumluluğu var. Bizler üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız."