Alevi dernek başkanlarına düzenlenen saldırı

Alevi dernek başkanlarına düzenlenen saldırı
Alevi dernek başkanlarına düzenlenen saldırı
- Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız: - "Birbirine şefkat ve muhabbetle bakan Alevi ve Sünniler oynanan bütün oyunları akim bırakmış, fitne peşinde peşinde koşanlara fırsat vermemiştir"

ANTALYA (AA) -  Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız, "Birbirine şefkat ve muhabbetle bakan Alevi ve Sünniler oynanan bütün oyunları akim bırakmış, fitne peşinde peşinde koşanlara fırsat vermemiştir" dedi. 

Yıldız, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün ve Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir'in silahlı saldırıya uğramasını, kardeşliğe sıkılan bir kurşun olarak gördüklerini ve nefretle kınadıklarını söyledi.

Saldırıyı yapanların Anadolu topraklarında yıllardır kardeşçe yaşamış Alevi ve Sünnilerin birliğini ve dirliğini hedeflediğini belirten Yıldız, "Birbirine şefkat ve muhabbetle bakan Alevi ve Sünniler oynanan bütün oyunları akim bırakmış, fitne peşinde peşinde koşanlara fırsat vermemiştir" dedi.

"Birlik ve beraberlik türkülerimizi daha yüksek sesle söyleyelim" diyen Yıldız, şunları kaydetti:

"Gelin, gülbenk ve dualarla erenlerin Nuh'un gemisi misali himmet ve bereketlerine sığınarak, onlardan manevi yardım ve destek isteyelim. Gelin bugün  yeniden Mevlana Celaleddin Rumi ile Hacı Bektaş Veli'nin kardeşliğini canlandırma günüdür diyelim."

Yıldız, her türlü kışkırtmalara karşı vatandaşlara sükunet ve sağduyu çağrısında bulundu.

  CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın da Türkiye adına üzüntü verici günlerin yaşandığını söyledi.

Akaydın, Anadolu'da yüzlerce yıldır kardeşlik içinde yaşamış insanları aynı ortak noktada buluşturacak dürüst siyasetçilere ihtiyaç olduğunu dile getirdi.