"Ali Baba ve 40" operası havalimanında tanıtıldı

"Ali Baba ve 40" operası havalimanında tanıtıldı
"Ali Baba ve 40" operası havalimanında tanıtıldı
- ANTDOB oyuncuları, sezon prömiyerini yapacağı "Ali Baba ve 40" operasının tanıtımı için Antalya Havalimanı'nda kostümlerini giyerek bir süre yerli ve yabancı turistlerin arasında dolaştı, daha sonra oyunlarındaki bazı sahneleri sergiledi

ANTALYA (AA) - Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), sahneleyeceği "Ali Baba ve 40" operasını, Antalya Havalimanı'nın dış hatlar gelen yolcu ve iç hatlar giden yolcu peronlarında tanıttı.

ANTDOB, bestesi Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Sanat Yönetmeni Selman Ada'ya ait, librettosunu Tarık Günersel'in yazdığı iki perdelik "Ali Baba ve 40" operasının tanıtımını ilginç bir yöntemle gerçekleştirdi.

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne oyunda giyecekleri kostümleri giyerek gelen opera sanatçıları, bir süre yerli ve yabancı turistlerin arasında dolaştı.

Turistlerin meraklı gözlerle takip ettiği sanatçılar, daha sonra peronda bulunan bir piyano önünde toplanarak, oyunlarındaki bazı sahneleri sergiledi. Etkinlik sonrasında turistler, sanatçıları alkışladı.

- Önce yabancı sanıldılar

ANTDOB Müdürü Evin Atik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cumartesi günü sezon prömiyerini yapacakları "Ali Baba ve 40" operasının tanıtımını, dış hatlarda gelen, iç hatlarda da giden yolculara yapmak istediklerini söyledi.

Her yere ulaşmaya, yaptıkları temsilleri iletmeye çalıştıklarını vurgulayan Atik, bu açıdan bir Türk eserini dış hatlarda yabancılara, iç hatlarda da Türk halkına duyurmanın önemli olduğunu belirtti.

Atik, tanıtım öncesinde kendisi de dahil tüm sanatçıların saatlerce kıyafetleriyle havalimanında dolaştığını dile getirerek, "Önce bizim yabancı olduğumuz sanıldı. Dış hatlarda birçok ülkeden yabancı ve çok farklı giyim tarzlarında insanlar olduğu için önce onlardan biri olarak düşünüldük. Sonra bir araya gelip piyanoyu da gördükleri zaman etkinlik yaptığımızı anladılar" dedi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  sanat

  ,

  Opera

  ,

  sezon

  ,

  zaman

  ,

  Havalimanı

  ,

  piyano