Almanya EXPO 2016'ya özel sektörüyle katılacak

Almanya EXPO 2016'ya özel sektörüyle katılacak
Almanya EXPO 2016'ya özel sektörüyle katılacak
ANTALYA (AA) - Almanya'nın EXPO 2016 Antalya'da yer almayacağını bildirmesine rağmen, Alman özel sektörü projeye ilgi gösteriyor.Almanya'nın Antalya...

ANTALYA (AA) -  Almanya 'nın EXPO 2016 Antalya'da yer almayacağını bildirmesine rağmen, Alman özel sektörü projeye ilgi gösteriyor.

Almanya'nın Antalya Konsolosu Martin Vetter, Aksu ilçesindeki EXPO 2016 Antalya alanına gelerek proje hakkında bilgi aldı. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından karşılanan Vetter ve beraberindeki heyete, bin 121 dönümlük alandaki çalışmalar anlatıldı.

Proje yapım işleri ve inşaattaki son durumu dinleyen ve hazırlanan görselleri izleyen Vetter, ülkesinin EXPO 2016'da bir şekilde yer alması gerektiğini vurguladı. Ülkesinin EXPO 2016'ya katılımı noktasında görüşünün olumsuz olduğunu hatırlatan Vetter, şunları kaydetti:

"Almanya'nın katılımı hala olumsuz ama EXPO 2016'ya katılım noktasındaki yollar için çözüm arıyoruz. Katılabilecek insanlarla bağlantı kurup onlarla iletişime geçiyoruz. Özel sektör tarafından EXPO 2016 için hazırlanan Alman Evi Projesi kayda değer bir proje gibi görünüyor. Henüz taslak aşamasında olmasına rağmen iyi bir proje. Derinlemesine bir inceleme yapacağız ve ardından neler yapılabilir ona bakacağız."

EXPO 2016 içerisinde yer alabileceklerini ifade eden Vetter, EXPO 2016 Antalya'nın  Türkiye 'nin tarımsal ve bitkisel etkinlikler içerisinde bulunan sektör temsilcilerini buluşturması açısından iyi bir fırsat olarak gördüğünü sözlerine ekledi.