Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yılı

Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yılı
Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yılı
ANTALYA (AA) - MHP Antalya İl Başkanlığınca MHP eski Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yılı nedeniyle anma programı...

ANTALYA (AA) - MHP Antalya İl Başkanlığınca MHP eski Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yılı nedeniyle anma programı düzenlendi.  

MHP Antalya İl Başkanlığı, partinin kurucu genel başkanı merhum  Alparslan Türkeş'i vefatının 18. yıldönümü nedeniyle anma programı düzenledi. SGK Karşısı Kapalı Çarşamba Pazarı alanında yapılan program Kur'anı Kerim okunmasıyla başladı. Programda daha sonra  Mevlid-i Şerif okundu. 

MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya'nın Ankara 'daki yapılan anma etkinliğine katılmasından dolayı yer alamadığı programda konuşan MHP Antalya İl Başkan Vekili Metin Şeker, hayatını Türk milliyetçiliğine adamış olan büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş'i kaybetmenin acısını halen yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

Türkeş'in Allah aşkını, vatan ve millet sevdasını iman dolu kalbinde yaşatan bir lider olduğunu ifade eden Şeker, "Her zaman ülke çıkarlarını ön planda tutmuş sadece atalarımızın emanetini ve gelecek nesilleri düşünerek hareket etmiştir. Dava uğruna harcadığı 80 yıllık ömründe her zaman her koşulda ve her mekanda "Önce Ülkem ve Milletim" demiştir" diye konuştu.

Türkeş'in sahip olduğu üstün yetenek, bilgi ve tecrübeyle Türkiye üzerine oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunları bozmak için var gücüyle çalıştığını da belirten Şeker, şunları kaydetti:

"Yüksek ahlak ve yüksek karakter sahibi imanlı gençler yetiştirmiştir. Ufkumuzu ve ülkümüzün sınırı olmadığını göstermiştir. Bugün o'nu anlamaya, onun kadar inançlı, o'nun kadar kararlı olmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var .Gösterdiği hedefler doğrultusunda azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Bu kararlı ve imanlı duruş Türk milliyetçilerinde var olduğu sürece vatanımızın birlik beraberlik ve dirliğini hiç kimse bozamayacaktır."

Yapılan dua ve yemek ikramının ardından program sona erdi.