Altınova yolunda çalışmalar sürüyor

Altınova yolunda çalışmalar sürüyor
Altınova yolunda çalışmalar sürüyor
ANTALYA (AA) - Antalya trafiğine çözüm getirecek projelerinden biri olan Altınova yolunda çalışmalar sürüyor. Üç etap halinde tamamlanacak yol, Kepez...

ANTALYA (AA) - Antalya trafiğine çözüm getirecek projelerinden biri olan Altınova yolunda çalışmalar sürüyor. 

Üç etap halinde tamamlanacak yol, Kepez üzerindeki Korkuteli Kavşağı'na bağlanacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapım İşleri Müdürlüğü ekipleri Toptancı Hali-Havaalanı arasındaki ilk etabı tamamlamak için çalışma yürütüyor. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yol çalışmalarını  yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Türel işçilerle de görüşerek sohbet etti. Başkan Türel yolun 29 Ekim tarihine kadar bitirilmesi için talimat verdi.

- Antalya'ya yeni bir çevre yolu kazandırılacak

Havaalanı yoluna alternatif olacak Altınova yolu 3 etap halinde tamamlanacak. Kepez üzerindeki Korkuteli kavşağına bağlanacak. Toptancı Hal-Havaalanı arasındaki ilk etabı ve Göçerler ile Antalya Hal'i Beşkonak köprüsüne kadar etabı Büyükşehir Belediyesi yapacak. 

Altınova yolunun Korkuteli Kavşağı'na kadar ulaşan Duacı'dan geçen 5 kilometrelik etabını ise Karayolları Bölge Müdürlüğü tamamlayacak.

 Yol tamamlandığında Antalya yeni bir çevre yoluna kavuşacak. Burdur ve Korkuteli istikametinden gelen araçlar şehir içine girmeden havaalanına ulaşabilecek. Alanya istikametinden gelip sürücülerde bu yolu kullanarak Antalya'nın Burdur çıkışına şehir trafiğini görmeden gidebilecek.