Altınova'ya ilkokul, ortaokul ve anasınıfı yapılacak

Altınova'ya ilkokul, ortaokul ve anasınıfı yapılacak
Altınova'ya ilkokul, ortaokul ve anasınıfı yapılacak
- Kepez Belediye Başkanı Tütüncü: - "Ruhi Sunar İlkokulunun bahçesindeki 6,5 dönümlük arsaya 24 derslikli bir ortaokul, 24 derslikli bir ilkokul ve 8 derslikli anasınıfı yapılacak"

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova'ya 24 derslikli bir ortaokul, 24 derslikli bir ilkokul ve 8 derslikli anasınıfı yapılacağını bildirdi.

Kepez Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Başkan Tütüncü, Altınova Ruhi Sunar İlkokulu'nu ziyaret etti. Sınıfları gezen ve öğrencilerle bir araya gelen Tütüncü, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla değerler eğitimiyle ilgili kitaplar hediye etti. Öğrencilerin mevcut binanın yetersiz kaldığını ifade etmeleri ve yeni bina istemeleri üzerine Tütüncü, Ruhi Sunar İlkokulu'nun 30 yıllık bir okul olduğunu belirtti. 

Altınova'nın 30 yıldır imar planı olmadığı için bölgeye yeni bir okul yapılmadığını anlatan Tütüncü, şöyle konuştu:

"6,5 dönümden oluşan okul alanının imar planlarını tamamladık. Okulların yapılması için Milli Eğitim Bakanlığına 6 ay önce müracaatımızı yaptık. Önümüzdeki günlerde okulların ödeneğinin çıkacağı bize bildirildi. Ruhi Sunar İlkokulunun bahçesindeki 6,5 dönümlük arsaya 24 derslikli bir ortaokul, 24 derslikli bir ilkokul ve 8 derslikli anasınıfı yapılacak."

Tütüncü, okul binasının yanı sıra bölgeye bir spor salonu inşa edeceklerini bildirdi. 

Okul Müdürü Ali Koç da eğitime hizmetlerinden ve ziyaretinden dolayı Hakan Tütüncü'ye plaket verdi.