Amatör futbol kulüplerinin sorunları tartışıldı

Amatör futbol kulüplerinin sorunları tartışıldı
Amatör futbol kulüplerinin sorunları tartışıldı
ANTALYA (AA) - Amatör futbol kulüplerinin sorunları Kumluca'da tartışıldı.Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) İl temsilcisi Metin Bulut,...

ANTALYA (AA) ? Amatör futbol kulüplerinin sorunları Kumluca'da tartışıldı.

Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) İl temsilcisi Metin Bulut, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İl Temsilcisi İsmail Şener, Kumluca, Finike, Demre ilçeleri Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürleri ve Antalya'nın batı bölgesindeki futbol kulüplerinin temsilcileri, Kumluca'da düzenlenen toplantıda bir araya geldiler.

ASKF İl Temsilcisi Bulut, Kumluca Belediyesi 50. Kültür Merkezi Kalekule'de gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, amatör kulüplerinin bir çok sorunu olduğunu belirterek, bu sorunların aşılması hususunda bir çok girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Genç takım liglerinin başlama tarihleri, fikstürleri ve takımların sorunlarını konuşmak üzere bir araya geldiklerini ifade eden Bulut, "Amatör futbol takımı kurmak, yönetmek çok zor. Tüm bu zorluklara karşı mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizde yerel yönetimler destek veriyorlar. Ancak bu da yeterli değil. Bazı zamanlarda kulüp yöneticilerimiz her türlü masrafı kendileri karşılıyorlar. Buna rağmen başarılı olan takımlarımız var" dedi.

Toplantıda kulüp yöneticileri de yaşadıkları sorunlar ve sıkıntıları anlatarak çözüm önerileri sundular.