Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Emekli hemşire 95 yaşındaki Feride Kemaneci: - "İnsanlar fani, kurumlar bakidir. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça Anadolu Ajansı da var olacaktır"

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kemer ilçesinde 95 yaşındaki emekli hemşire Feride Kemaneci, Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Babasının Kurtuluş Savaşı sırasında Kastamonu Postanesi'nde telgrafçı olduğunu anlatan Kemaneci, AA muhabirine, "Babama, üzerinde (bir dakika tehiri, mucibi idamdır) notuyla telgraflar geliyordu. Yani telgrafın bir dakika gecikmesi halinde idam edileceği yazılıyordu. Babamın geçtiği telgraflar arasında Anadolu Ajansı'nın haberleri de bulunuyordu" dedi.

Kendisi 10 yaşındayken babasının eve gazete aldığını ifade eden Kemaneci, daha sonra radyo yayınları başlayınca haberleri dinlemeyi alışkanlık haline getirdiğini belirterek, "Gözlerim eskisi gibi görmüyor, gazete okuyamıyorum ama radyoyu gece gündüz dinliyorum" diye konuştu.

Anadolu Ajansı'nın 95. yıl dönümünü kutlayan Kemaneci, "İnsanlar fanidir, vadesi gelen ölür ama kurumlar bakidir. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça Anadolu Ajansı da var olacaktır" dedi.