Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Hızlı, doğru ve tarafsız haberciliği ile haklı üne sahip Anadolu Ajansı, dünyanın en önemli basın kuruluşları arasında yerini almıştır" - "Anadolu Ajansı, ülkemizde haberciliğin gelişmesine ciddi katkı sağlamıştır"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Anadolu Ajansı'nın hızlı, doğru ve tarafsız haberciliği ile dünyanın en önemli basın kuruluşları arasında yerini aldığını belirtti. 

Türel, Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 95'inci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, kurulduğu günden bu yana milli mücadelenin, Cumhuriyetin ve gelişen Türkiye 'nin en önemli tanığı Anadolu Ajansı'nın Türkiye'nin güçlü sesi, güvenilir haber kaynağı olduğunu bildirdi.

Haber ağını her geçen gün büyüten, farklı dillerde yayın yapan Anadolu Ajansı'nın nitelikli kadroları ve gelişmiş teknolojisi ile halkı doğru bilgilendirme görevini layıkıyla yerini getirdiğini vurgulayan Türel, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Hızlı, doğru ve tarafsız haberciliği ile haklı üne sahip Anadolu Ajansı, dünyanın en önemli basın kuruluşları arasında yerini almıştır. Anadolu Ajansı, ülkemizde haberciliğin gelişmesine ciddi katkı sağlamıştır. Birçok gazeteci Anadolu Ajansı'nı takip ederek,  duru bir Türkçe ile yazılan haberlerini okuyarak kendini geliştirmiştir. Yaşamın tarafsız tanığı Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, tüm çalışanlarına başarı diliyorum."