Anadolu Ateşi Antalya'da gösteri yaptı

Anadolu Ateşi Antalya'da gösteri yaptı
Anadolu Ateşi Antalya'da gösteri yaptı
- Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın üstlendiği Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Antalya'da gösteri gerçekleştirdi

ANTALYA (AA) - Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Gloria Aspendos Arena'da gösteri sundu. 

Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın üstlendiği Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Antalya'da gösteri sundu. Gösteri öncesinde AA muhabirine açıklama yapan Mustafa Erdoğan, Anadolu Ateşi'nin 15'inci yılını doldurduğunu söyledi.

İlk etkinliği Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda, ikinci etkinliği Bodrum Kalesi'nde yaptıklarını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şimdi de Antalya'da kendi tiyatromuz Aspendos'ta 15. yılımızı kutluyoruz. Seyirciyle tarihimizin bir kesitini paylaştık. 15 dakikalık verdiğimiz ilk filmde başladığımız günden şimdiye kadar neler yaptığımızı anlattık. Bu geçen zamanda 97 ülke 45 milyon seyirci ve yüzlerce şehirde gösteri yaptık. Yine geçen zamanda yine içinde bulunduğumuz tiyatroyu yaptık."

Erdoğan, arada geçen zamanda "Troya Efsanesi" isimli eseri ve "Kıvılcım" adlı çocuk oyununu yaptıklarını ve Gaziantep, Ankara ve İstanbul 'da okullaştıklarını dile getirerek, "Her zaman bu seyirciye layık olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Gloria Aspendos Arena'da düzenlenen gösteride, Anadolu'nun 7 bölgesinden derlenen halk dansı motiflerinden oluşan koreografileriyle Anadolu kültürü bir başka açıdan yansıtıldı.

Çok sayıda sanatseverin izlediği gösteride, topluluğun 1,5  saat süren performansı, seyirciler tarafından alkışlandı.