"Anadolu Ateşi" sezonu açtı

"Anadolu Ateşi" sezonu açtı
"Anadolu Ateşi" sezonu açtı
- Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun gösterisi ilgiyle izlendi

ANTALYA (AA) - Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı  Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, sezonu Antalya'da düzenlediği dans gösterisiyle açtı. 

Doğu ile batı kültürlerinin buluşmasını hedefleyen, evrensel barış mesajları veren bir dans portresi olarak tanımlanan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleri ile sentezleyen bir gösteri sundu. 

Hemen hemen her yöreden derlenmiş 3 bin halk dansı figürü ve halk müziğini barındıran grup, Anadolu'nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmak için sanatseverlerin karşısına çıktı. 

Gloria Aspendos Arena'da gerçekleştirilen gösteriyi, aralarında yerli ve yabancı turistlerin de bulunduğu çok sayıda sanatsever izledi. Dans topluluğunun yaklaşık 2 saat süren performansı, seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezonu Antalya'da açmanın kendileri için heyecan verici olduğunu söyledi.

Organizasyonun dünyadaki sabit süreli en büyük gösterilerden biri olduğunun altını çizen Erdoğan, "Her yıl nisanda başlayıp kasıma kadar süren ve 2017'ye bile bileti ayırtılabilen bir etkinlik yapıyoruz. Yurt dışından buraya gelen bir insan burada haftada 3 gösteri yapıldığını, gösterilerin günlerini ve saatini bilerek geliyor. Bu gurur verici bir şey" dedi.

Gecede Anadolu Ateşi'nin "Troya" ve "Kıvılcım" gösterilerini yaparken aynı zamanda sahnede " İstanbul Dreams" isimli yeni oyunlarını da çalıştıklarını belirten Erdoğan, "Oyunu hazirana yetiştirmeye çalışıyoruz. 'İstanbul Dreams'i mümkün olursa Topkapı Sarayı'nın içinde sahnelemek istiyoruz" diye konuştu.

Grup, etkinliğini yarın Eskişehir'de yapacağı gösteriyle sürdürecek.