- Anadolu Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yalçın:

- Anadolu Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yalçın:
- Anadolu Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yalçın:
- "İddia ediyorum 50 yılı bile geçmeyecek bir süre içinde dünya AB'yi değil Anadolu Birliği'ni konuşacak"

ANTALYA (AA) - Anadolu Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Bedri Yalçın, "İddia ediyorum 50 yılı bile geçmeyecek bir süre içinde dünya AB'yi değil Anadolu Birliği'ni konuşacak" dedi.

Yalçın, derneğin yeni binasında düzenlediği basınla tanışma toplantısında, son günlerde yaşanan terör olaylarını kınadı. Yalçın, birlik, barış, kardeşlik, dostluk anlayışının yaşanacağı tek yerin Anadolu olduğunu belirtti.

Avrupa Birliği'nin dağılmaya başladığını savunan Yalçın, "İddia ediyorum 50 yılı bile geçmeyecek bir süre içinde dünya AB'yi değil Anadolu Birliği'ni konuşacak" dedi.

Türkiye 'de bugün  bazı sıkıntılar yaşandığını ifade eden Yalçın, "Bunlar gözümüzün önünde yaşanıyor. İnşallah böyle tatsız günleri, uğursuz günleri bir daha ülkemiz yaşamaz ve memleketimiz bununla baş başa kalmaz" diye konuştu.

Dernek olarak birçok projelerinin olduğunu anlatan Yalçın, Türkiye'nin 81 ilinden 4 bin kişinin kendi yöresel kıyafetleri ile katılacağı bir halay topluluğu oluşturarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi istediklerini bildirdi.

- "Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor"

Derneğin yönetim kurulu üyesi Aziz Akkaya da Türkiye'nin üzerinde bir takım oyunlar oynandığına işaret etti.

Yaşanan terör saldırılarını şiddetle kınayan Akkaya, "Bu terör örgütleri, din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın insanları katletmektedirler. Halen ülkemizde bazı siyasiler, buradan isim veremeyeceğim, bu olayı kınamaktan bile kaçınıyorlar. Oysa dünya devletleri bu genç insanların ölümüne üzülüyor ve ağlıyor" dedi.

Ortadoğu 'da yaşanan olayların en çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu etkilediğine değinen Akkaya, bu olaylarda Türk halkı ve Anadolu Birliği olarak duyarlı davranmaya çalışacaklarını kaydetti.