AnadoluJet'ten tarihi dokulara sanal seyahat

AnadoluJet'ten tarihi dokulara sanal seyahat
AnadoluJet'ten tarihi dokulara sanal seyahat
- AnadoluJet'in özel Flyride simülasyon uçağı, Türkiye'nin tarihi ve turistik yerlerini görsel efektlerle tanıtıyor

ANTALYA (AA) - AnadoluJet'in Flyride simülasyon uçağı, yolcularını üç boyutlu görsel efektlerle Anadolu 'nun tarihi ve turistik alanlarına seyahate çıkarıyor.

AnadoluJet firmasından yapılan açıklamaya göre, Türkiye 'nin tarihi ve turistik pek çok noktasına sanal seyahat imkanı sunan özel Flyride simülasyon uçağı, MarkAntalya Alışveriş Merkezi'nde ziyaretçilerle buluştu.

Anadolu'nun tarihi, kültürü ve coğrafyasına ilişkin değerleri tanıtma adına hazırlanan uçak, ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim yaşatıyor. 

Özel olarak dizayn edilen uçak şeklindeki simülasyon aracında 26 yolcu, 14 dakikada İstanbul , tarihi yarımada, Bursa Ulu Cami, İzmir Efes Antik Kenti, Adıyaman Nemrut Dağı, Trabzon Sümela Manastırı gibi tarihi ve turistik noktaları üç boyutlu ve gerçek gökyüzü çekimleri ile izleme şansına sahip oluyor.

İstanbul ve Türkiye şeklinde iki tur seçeneği bulunan programda yolculara şehirler ve tarihi yerler hakkında bilgi veriliyor. Ayrıca yolculara görsel şölen ve özel teknikler ile geliştirilmiş rüzgar, yağmur, titreşim efektleriyle üç boyutlu deneyim yaşatılıyor. 

MarkAntalya Alışveriş Merkezi'ndeki etkinlik, 20 Ağustos'a kadar devam edecek.