Anaokulu öğrencilerine satranç takımı dağıtıldı

Anaokulu öğrencilerine satranç takımı dağıtıldı
Anaokulu öğrencilerine satranç takımı dağıtıldı
ANTALYA (AA) - Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından desteklenen, Satrançla Büyüyorum Kulubü Derneği'nin Türkiye...

ANTALYA (AA) - Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından desteklenen, Satrançla Büyüyorum Kulubü Derneği'nin Türkiye Satranç Federasyonu koordinesinde yürüttüğü "Anasınıflarında Satranç-Satrançla Büyüyorum Projesi" kapsamında Akseki Aysel Güleç Anaokulunda satranç malzemesi dağıtıldı.

Malzeme dağıtım törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı, Şube Müdürü Cavit Sevim,  Aysel Güleç Anaokulu Müdürü Kübra Erdem ve veliler katıldı.

Bağcı, satrancın çocukların gelişiminde çok önemli bir rol üstlendiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Birçok bilimsel araştırma sonucunda satrancın zeka gelişimine katkı sağladığı, odaklanma konsantrasyonu artırdığı, görselleştirme ve canlandırma yeteneklerini geliştirdiği, ileriyi düşünme, sabırlı olma ve düşünceli olmayı sağladığı, kişilerin karşılarına ilk çıkan seçeneğe değil diğer muhtemel seçeneklere de bakmalarını temin ettiği, analiz kabiliyetini artırdığı, öğrenciyi daha iyi davranışlar sergilemeye teşvik ettiği, kişinin kendini daha iyi tanımasını sağladığı ve özgüveni artırdığı tespit edilmiştir."

Proje kapsamında öğrencilere satranç eğitim seti, eğitim ve boyama kitabı ile okula bahçe satrancı seti verildi.