"Anfaş City EXPO 5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı"

"Anfaş City EXPO 5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı"
"Anfaş City EXPO 5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı"
- Antalya'da 1-3 Nisan tarihlerinde yapılacak fuara, 170'in üzerinde firmanın katılması bekleniyor

ANTALYA (AA) - 5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı (Anfaş City EXPO 2015) ve Yerel Yönetimler Sempozyumu, 1-3 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Antalya'da bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Anfaş Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer, Anfaş City EXPO'nun  Türkiye 'nin en kapsamlı uluslararası şehircilik ve teknolojileri fuarı olduğunu, fuarda 170'in üzerinde firmanın stant açacağını kaydetti.

 Seçer, fuara yurtiçi ve yurtdışından valiler, kaymakamlar,  belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 15 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Fuar kapsamında Yerel Yönetimler Sempozyumu'nun da gerçekleştirileceğini anlatan Seçer, kentlerin modernleşmesine düzenledikleri fuarlarla olumlu katkılar sağladıklarını ifade etti.

Server Seçer, fuarda, ulaşım araçları, geçiş ve aktarma sistemleri, kent mobilyaları, park-bahçe düzenlemesi ekipmanları ve donanımı, bahçe-süs bitkileri, peyzaj donatıları ve ekipmanları, ses, ışık ve görüntü sistemleri, spor tesisleri, elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, yazılım başta olmak üzere, birçok ürünün sergileneceğini vurguladı.

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de rekabetin şehirler ve şehircilik üzerinden yapıldığını söyledi. Tütüncü, "Hergün yeni teknolojiler ortaya çıkıyor ve yeni belediyecilik anlayışları bu teknolojilerden haberdar olmak istiyor. Anfaş City EXPO, yeni teknolojileri bir arada görmemizi sağlayacak bir fuar olacak" dedi.