Ankara'daki patlama

Ankara'daki patlama
Ankara'daki patlama
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ?Çavuşoğlu: - "Öyle görülüyor ki bu saldırının amacı korkutmak değil, bir katliam yapmak. Aynı anda iki tane bomba patlatıldı ve kalabalığın olduğu yerde" - "Umudumuz ve arzumuz en kısa sürede tüm yönleriyle bunun ortaya çıkması. Yapanlar kimse bunların da ortaya çıkması"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt ?Çavuşoğlu, Ankara 'daki patlamaya ilişkin, "Öyle görülüyor ki bu saldırının amacı korkutmak değil, bir katliam yapmak. Aynı anda iki tane bomba patlatıldı ve kalabalığın olduğu yerde" dedi.

Çavuşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara'da iki bomba patlatıldığını, gelen bilgilere göre 30 vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirdi. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Çavuşoğlu, "Öyle görülüyor ki bu saldırının amacı korkutmak değil, bir katliam yapmak. Aynı anda iki tane bomba patlatıldı ve kalabalığın olduğu yerde" ifadesini kullandı. 

Patlamada çok sayıda kişinin de yaralandığına dikkati çeken Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Tabii ki bu saldırının hedefi orada katliam yapmak ama öyle görülüyor ki esas hedefi Türkiye 'nin istikrarı, demokrasisi ve önümüzdeki 1 Kasım seçimleri. Tüm boyutlarıyla en kısa sürede, titiz çalışmalardan sonra ortaya çıkar. Sayın Başbakanımızın başkanlığında, ilgili arkadaşlarımız zaten sizler de bildiriyorsunuz, toplantıya başladı. Olay yerinde incelemeler devam ediyor. Umudumuz ve arzumuz en kısa sürede tüm yönleriyle bunun ortaya çıkması. Yapanlar kimse bunların da ortaya çıkması. Ülkemiz bu tür badireleri de atlatır, sorumluları da ortaya çıkarır ve inşallah birlik, beraberlik içerisinde bunun üstesinden geliriz. Gerçekten çok üzüntülüyüz, çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti ve yaralılarımız var."