Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- BBP Kadın Kolları Genel Başkanı Çayır: - "Bugün ülkemiz için yapabileceğimiz en büyük şey birlikte hareket etmektir. Birlikte bir dik duruş sergilemektir. İnsanları terör örgütünün oluşturmak istediği kaos ortamına karşı bilinçlendirmeliyiz"

ANTALYA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP)  Kadın Kolları Genel Başkanı Hacer Çayır, " Bugün  ülkemiz için yapabileceğimiz en büyük şey birlikte hareket etmektir. Birlikte bir dik duruş sergilemektir. İnsanları terör örgütünün oluşturmak istediği kaos ortamına karşı bilinçlendirmeliyiz"? dedi.

Çayır, partisinin il kadın kolları başkanlığınca düzenlenen istişare toplantısı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada,   Ankara Tren Garı önündeki terör saldırısını yapanları ve buna sebep olanları kınadı.

Saldırıyı kimin düzenlediği noktasında soru işaretleri ve çeşitli yorumların olduğunu belirten Çayır, şunları kaydetti:

"Dün saldırıdan sonra Ankara'da vatandaşlar oldukça tedirgindi. Aslında biz bugünkü toplantıyı da iptal etmeyi düşündük. Zaten terör örgütünün de yapmak istediği bu. Bir kaos ortamı oluşturmak. Terör örgütü insanların kendilerini güvensiz hissetmelerini ve sokağa çıkmamalarını istiyor. Bugün Ankara sokaklarında çok az kişi var."

Çayır, eylemin ülkede kaos ortamı oluşturmak amacıyla yapıldığını savunarak, "Bugün ülkemiz için yapabileceğimiz en büyük şey birlikte hareket etmektir. Birlikte bir dik duruş sergilemektir. İnsanları terör örgütünün oluşturmak istediği kaos ortamına karşı bilinçlendirmeliyiz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından toplantı basın kapalı olarak gerçekleştirildi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Antalya

  ,

  Bugün

  ,

  Kadın

  ,

  Birlik

  ,

  Karşı

  ,

  BBP