Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: - "Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör saldırısını ve gerçekleştirenleri lanetliyorum" - Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır: - "Büyük devletimizden beklentimiz, saldırıyı gerçekleştiren soysuzların bulunup en ağır şekilde cezalandırılmasıdır"

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır,  Ankara 'daki terör saldırısını kınadı. 

Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, yürekleri kararmış, insan sevgisini bilmeyen çevrelerin, "kara, kanlı cumartesi" yaşattığını belirtti.  

Hain terör saldırısıyla barış için bir araya gelen insanların kutsal ve birincil hakkı olan yaşama haklarının ellerinden alındığının altını çizen Uysal, şunları kaydetti: 

"Bu saldırı, barışa ve kardeşliğe yöneltilmiş, vahşi bir terör saldırısıdır. Cumhuriyetimizin başkenti Ankara'da, cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör saldırısını ve gerçekleştirenleri lanetliyorum. Nereden, nasıl gelirse gelsin, kimi hedef alırsa alsın, terörün her türünü lanetliyorum. Barışın, sevginin, saygının, kardeşliğin coğrafyası Anadolu artık kana bulanmasın, artık acılar bitsin. Bu hain saldırıda, aralarında personelimiz Zöhre Tetik'in oğlu Korkmaz Tetik'in de bulunduğu, hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, sevenlerine ve ailelerine sabır, milletimize  başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

- ATB Başkanı Çandır'ın kınama mesajı 

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin kınama mesajı yayımladı. 

Aynı zamanda  Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Çandır, söz konusu terör saldırısını, "bir olma duygusunu yok etmeye yönelik alçak saldırı" olarak nitelendirdi. 

Çandır, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara şifa dileyerek, şu fidelere yer verdi: 

"Birliğimize, bütünlüğümüze karşı yapılan her türlü saldırının failini bulup cezalandıracak kadar büyük bir devletiz, ancak şimdiye kadar halkımıza yapılan saldırıların failinin bulunup cezalandırılmaması, bir sonraki hainliğe zemin hazırlamaktadır. Büyük devletimizden beklentimiz, saldırıyı gerçekleştiren soysuzların bulunup en ağır şekilde cezalandırılmasıdır."