ANSAN'dan "Öykü Günleri" etkinliği

ANSAN'dan "Öykü Günleri" etkinliği
ANSAN'dan "Öykü Günleri" etkinliği
ANTALYA (AA) - Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) tarafından Antalya Öykü Günleri etkinliği düzenlenecek. ANSAN Yönetim Kurulu Başkanı Cahit...

ANTALYA (AA) - Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) tarafından Antalya Öykü Günleri etkinliği düzenlenecek. 

ANSAN Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Çakçıl, Tek Kapılı Han'daki Sanatsal Üretim ve Meslek Edindirme Merkezi'nde düzenledikleri basın toplantısında, geleneksel hale getirdikleri etkinliğin 14 ve 15 Şubat'ta gerçekleştirileceğini söyledi. 

Bu yıl 15'incisi yapılacak etkinlikte yazar Necati Güngör'ün onur konuğu olacağını dile getiren Çakçıl, yazarlar Adnan Özer, Aydoğan Yavaşlı, Ahmet Yıldız ve Sevim Korkmaz Dinç'in de programın konukları olarak yer alacağını bildirdi. 

ANSAN olarak düzenlenen "Antalya Öykü Günleri" ile "Akdeniz Şiir Günleri" etkinliklerinin ülke geneline mal olmuş iki geleneksel program olduğunu anlatan Çakçıl, dernek olarak da resim, heykel, seramik, fotoğraf, el sanatları sergileri, şiir okuma günleri gibi sanatın tüm dallarıyla ilgili söyleşiler yaptıklarını belirtti. 

ANSAN'ın kendisine ait bir mekanı olmamasından dert yanan Çakçıl, şunları söyledi:

 "Derneğimizin bilgisayarından evrak, dolap ve sandalyelerine kadar tüm eşyaları değişik yerlerde bir araya gelmeyi bekliyor. Sanatçılarımız, sanat severlerimiz bir araya gelip sanat yapacakları, görüş alışverişinde bulunacakları, dost sıcaklığı içinde sohbet edecekleri bir mekan arayışındalar."

Çakçıl, etkinliğe tüm sanat severlerin davetli olduğunu söyledi.