ANSİAD 13. Girişimcilik Haftası

ANSİAD 13. Girişimcilik Haftası
ANSİAD 13. Girişimcilik Haftası
- 13. Girişimcilik Haftası kapsamında ANSİAD üyeleri, iş hayatındaki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı

ANTALYA (AA) - Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 13. Girişimcilik Haftası kapsamında "Başarı Öyküleri" paneli düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleşen panelde konuşan ANSİAD üyesi Hatice Öz, sürdürülebilirlik konusunun çok önemli olduğunu söyledi.

Şirket politikalarına gelecek nesilleri düşünerek yön verdiklerini belirten Öz, "Enerjiyi minimum kullanıyoruz. Karbon ayak izimizin az olmasına çalışıyoruz. Kurduğumuz yeşil lojistik isimli sistemle servis araç ve motosikletlerimizin egzoz gazını ölçüyoruz. Kullanım süresi dolan ilaçları özel şartlarda imha ediyoruz. Şirket çalışanlarımıza bu bilinç doğrultusunda eğitimler veriyoruz. Kendimiz eğitimler alıyoruz. Sürdürülebilir olma konusunu içselleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

ANSİAD üyesi Canan Gürkan da üniversite döneminde sosyal olarak aktif olmanın önemine vurgu yaptı.

Kendisinin üniversite döneminde koyduğu hedefler doğrultusunda yol aldığını belirten Gürkan, genç girişimci adaylarına "Sosyal olun, ne istediğinizi iyi düşünün ve ne istediğinize iyi karar verin. İletişim ağınızı devamlı genişletin" önerilerinde bulundu.

 Gürkan, her zaman sivil toplum kuruluşları ile iç içe olduğunu ve görevlere talip olduğunu vurguladı.

ANSİAD Üyesi Erol Kabadayı ise üniversite öğrencilerine girişimci olma serüvenini anlattı.

Panel, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu'nun konuşmacılara plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.