Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
- "(CHP Antalya milletvekili adayı Mustafa Akaydın) Şimdi bu zat sıkılmadan Antalya'dan milletvekili adayı olarak hizmete talip olmuştur. Aslında derdi hizmet falan değildir. Derdi Antalya'ya verdiği zararların hesabından dokunulmaz zırhına girerek kaçmaktır"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  CHP Antalya milletvekili adayı ve eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile ilgili, "Şimdi bu zat sıkılmadan Antalya'dan milletvekili adayı olarak hizmete talip olmuştur. Aslında derdi hizmet falan değildir. Derdi Antalya'ya verdiği zararların hesabından dokunulmaz zırhına girerek kaçmaktır" dedi.

Türel, inşaatı süren yeni belediye hizmet binasında düzenlediği basın toplantısında, binanın 200 günde tamamlanmasının hedeflendiğini ve bir yıl içerisinde de taşınmayı planladıklarını söyledi.

Antalya'ya iyi gelecek çalışmalar yaptıkları için mutlu olduğunu dile getiren Türel, Büyükşehir Belediyesinin 2009-2014 yıllarında fazlasıyla dinlendiğini, o dönemde lale devrini yaşadığını, bunun bedelini Antalya'nın ödediğini kaydetti.

Yeni hizmet binasının ihalesinin 2006'da yapıldığını, ardından aynı yıl inşaatın başladığını bildiren Türel, 6 ayda yüzde 70'inin tamamlandığını anlattı.

CHP Antalya Milletvekili adayı Mustafa Akaydın'ın belediye başkanlığı döneminde binanın çürümeye terk edildiğini vurgulayan Türel, şöyle konuştu:

"Proje, Antalya'yı siyasi emellerine alet eden CHP Antalya milletvekili adayı Mustafa Akaydın'ın şehre verdiği sayısız zararların bir örneğidir. Şimdi bu zat sıkılmadan Antalya'dan milletvekili adayı olarak hizmete talip olmuştur. Aslında derdi hizmet falan değildir. Derdi Antalya'ya verdiği zararların hesabından dokunulmaz zırhına girerek kaçmaktır."

Türel, Akaydın'ın şu anda 36 dosyadan hesap vermek zorunda kalan birisi olduğunu ifade ederek, hesaptan kurtulmak için milletvekili seçilmeyi amaçladığını savundu.

Bunun takdirini halkın en iyi şekilde yapacağını kaydeden Türel, "Temennimiz birilerinin buralardan suçlu olarak çıkması değildir ancak varsa bir suç, onun da sonuna kadar hesabını sorulmasının en yakın takipçisi olacağımı her zaman söyledim" diye konuştu.

Toplantının ardından yeni hizmet binası inşaatını gezen Türel, makam odasının Andızlı Mezarlığına baktığını söyledi.

Türel, daha sonra yapımı süren Mevlana Kavşağı'nda da incelemelerde bulundu.