Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
- "Halkın oyları ile belediye başkanlığı görevine seçildim. Hiçbir şekilde milletime hakaret ettirmem. Benim makamım Antalyalıların temsil edildiği bir makamdır. Elbette millete söz edenlere karşı en sert tavrı sorumluluğum gereği gösteririm"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, millete hakaret edenlere izin vermeyeceğini bildirdi. 

Türel, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşa yapılan hakaretlerin hiçbir zaman siyasi eleştiri kapsamına girmeyeceğini belirtti. Eski Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan'ın projelerini eleştiren  CHP Antalya Milletvekili adayı Çetin Osman Budak'ın siyaset yapmaya çalışırken Antalyalılara hakaret ettiğini iddia eden Budak, hemşehrilerine hakaret edenlere en sert tepkiyi kendisinin vereceğine dikkati çekti.

Hakaretin hiçbir zaman siyasi eleştiri kapsamına girmeyeceğinin altını çizen Türel, şunları kaydetti:

"Antalyalılar ve kente gelen milyonlarca misafir için yapılan köprülü kavşaklar, hızlı tren, liman ve sahil projelerini (İnsan odaklı değil) diyerek bu hizmetlerden yararlanacak Antalyalıları insan yerine koymazsan, gerekli cevabı elbette alırsın. Halka hakaret ettirmem. Projelerin hepsi Antalyalıar için."

Kimsenin Antalyalılara hakaret ettikten sonra "Siyasi eleştiri yapıyorum" diyerek kenara çekilemeyeceğine işaret eden Türel, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Halkın oyları ile belediye başkanlığı görevine seçildim. Hiçbir şekilde milletime hakaret ettirmem. Benim makamım Antalyalıların temsil edildiği bir makamdır. Elbette millete söz edenlere karşı en sert tavrı sorumluluğum gereği gösteririm. Hakaret edenlere en güzel cevabı halk sandıkta verecektir."