Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
- "Kötü sözden bile uzak durulması gereken bu mübarek ayda kötülüklerin en büyükleri yapılmaya devam ediliyor, insanlar öldürüyor, bombalar atılıyor, camiler bombalanıyor"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yetim çocuklar ve aileleriyle iftarda bir araya geldi.

Cam Piramit yanındaki açık alanda düzenlenen iftara Türel'in yanı sıra AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve belediye bürokratları katıldı.

İftarda konuşan Türel, ramazanın maneviyatına, uhreviyatına uygun şekilde dolu dolu yaşamanın, genç, yaşlı tüm İslam alemi için büyük ihtiyaç olduğunu kaydetti. 

Nefsi terbiye etmek, arınmak, kötü sözden, yanlış işten kaçınmanın bir ay için bile olsa önemli olduğunu ifade eden Türel, şöyle konuştu:

" Bugün baktığımızda bütün İslam ülkelerinde değil 12 ay, bir mübarek ramazan ayında bile maalesef üzülerek, içimiz parçalanarak söylüyoruz ki kötülüğün zirve yaptığını görüyoruz. Bugün Suriye, Irak, Afganistan, Tunus, Mısır'da İslam ülkelerinde ramazanın gereği gibi yaşanmadığını görüyoruz. Kötü sözden bile uzak durulması gereken bu mübarek ayda kötülüklerin en büyükleri yapılmaya devam ediliyor, insanlar öldürüyor, bombalar atılıyor, camiler bombalanıyor. Milyonlarca insan evini kaybetmiş, kalacak yeri adeta başını sokacak yuvası yok."

Türkiye 'nin bütün İslam dünyasına karşı tarihten gelen sorumluluğa sahip olduğunu vurgulayan Türel, bunun gereği olarak, örnek olmak, hakkı savunmak, mazlumlara sahip çıkmak gerektiğini bildirdi.

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğuna işaret eden Türel, "Dünyanın neresinden kim olursa olsun, Türkistan'dan Suriye ve Mısır'a kadar her yerdeki mazlumlara sahip çıkmak bizim mesuliyetimizdir" dedi.