Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
- "Dim Barajı üzerine mini bir boğaz köprüsü yapacağız"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dim Barajı üzerine mini boğaz köprüsü yapacaklarını söyledi. 

Alanya Dim Vadisi'nde yer alan Akçatı, Uğurlu, Bucak, Bıçakçı, Üzümlü, Öteköy, Taşbaşı, Dim Alacami, Gümüşkavak, Kuzyaka ve Yalçı mahalleleri muhtarlarının ziyaret ettiği Türel, ilçe hizmet birimleri ve Türkiye 'ye örnek olan Muhtarlar Bilgi Merkezi'nin (MUBİM) önemine değindi. 

Türel, muhtarların artık çay içmek için belediyeye geldiğine dikkati çekerek, "Önümüzdeki günlerde Ak Köprü için bir temel atma programı düzenleyeceğiz. Ak Köprü proje bakımından çok ayrı bir köprü olacak. Bölgedeki ulaşımın yanı sıra görünümü ile de bölgenin cazibesini artıracak. Kısacası Dim Barajı üzerine mini bir boğaz köprüsü yapacağız" dedi.

Muhtarlar da mahallelerine yapılan yatırımlar ve planlanan Ak Köprü için Türel'e teşekkür etti. 

Muhtarlar adına konuşan Akçatı Muhtarı Mustafa Güven, şunları kaydetti:

"Dim Vadisi'nde 12 mahallemiz var. Buralara bugüne kadar altyapı konusunda istediğimiz yatırımları yaptınız. Ayrıca Dim Barajı yapıldıktan sonra bu mahalleler arasındaki ulaşımda sıkıntılar yaşandı. Öğrenciler okula gitmek için 40-50 kilometre yol gitmek zorunda kalıyordu. Ak Köprü'yü yapma konusunda aldığınız karar ve temel atılacak noktaya getirmeniz, bizi son derece memnun etti. Bu nedenle bölgedeki 12 mahalle adına size teşekkür ediyoruz."

Uğurlu Muhtarı Ahmet Sarı ise muhtarlar adına Türel'e Türk bayrağı tablosu hediye etti.