Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
- "2016-2017 yılları içinde Elmalı'nın tüm altyapı sorunları çözülmüş olacak"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı ilçesinde düzenlenen Muhtarlık Bilgi Merkezi (MUBİM) projesi kapsamında mahalle muhtarlarına bilgisayar dağıtım törenine katıldı.

Türel, törende yaptığı konuşmada, hizmet üretirken muhtarların görüş ve önerilerine büyük önem verdiklerini söyledi.

Antalya'nın dört bir yanında muhtarların daha iyi hizmet etmeleri için mücadele ettiklerini vurgulayan Türel, " Bugün buraya gelmeden önce Kumluca'da bir mahalle muhtarımız için yaptığımız muhtar evinin açılışını yaptık. Artık muhtarlarımız teknolojinin de yardımıyla isteklerini, şikayet ve taleplerini bize en kısa sürede, en kısa yoldan iletebiliyorlar. Bu konuda muhtarlarımıza her türlü desteği sağlıyoruz" dedi.

Vatandaşların rahatı için hizmet ürettiklerini belirten Türel, bu hizmetlerden Elmalı'ya önemli yatırımlar yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini anlattı.

Türel, "Elmalı'nın önemli sorunlarından biri olan altyapı sorununun çözümü için kolları sıvadık ve projemizi hayata geçirmek için çalışıyoruz. İnşallah, 2016-2017 yılları içinde Elmalı'nın tüm altyapı sorunları çözülmüş olacak. Bu yıl içinde ilçemiz geneline sıcak karışım asfalt yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin de ilçeye son 1,5 yıl içinde Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle birçok hizmet yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini, bu hizmetleri yaparken mahalle muhtarlarından büyük destek gördüklerine dikkati çekti.

Mahalle muhtarlarının daha iyi hizmet üretebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm mahalle muhtarlarına bilgisayar verildiğini anımsatan Öztekin, şöyle konuştu: 

"İlçemize yaptığı ve yapacak olduğu hizmetlerden dolayı öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçemiz ilk defa bu yıl sıcak karışım asfalt ile tanıştı. İlçemizin önemli bir sorunu olan yağmur suyu, kanalizasyon ve arıtma tesisi için de çalışmalarımız devam ediyor. Ben emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum." 

Konuşmanın ardından Türel, Öztekin, Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir ve Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürü Faruk Karaçay tarafından mahalle muhtarlarına bilgisayarları dağıtıldı.