Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
- "Önümüzdeki günlerde Ali Çetinkaya projemizi de muhtarlarımıza, esnaf ve halkımıza tanıtacağız. Ali Çetinkaya'da da Şarampol'de yaptığımız gibi halkımıza 'bu projeyi istiyor musunuz?' diye soracağız"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Şarampol Caddesi'ne benzer projenin Ali ÇetinKaya Caddesi'ne de yapılacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türel, Muratpaşa ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi.

 Türel, burada yaptığı konuşmada, Antalya'da çok önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini ve önemli projelerin startını verdiklerini belirtti.

EXPO Projesi için 2 milyar liralık bir yatırım yapıldığının altını çizen Türel,  EXPO'nun etrafındaki çalışmalarla 4 katrilyonluk yatırım olduğunu, ilk belediye başkanlığı döneminde yaklaşık 1 katrilyonluk yatırım yapıldığını hatırlatarak, "Toplamda 6 katrilyona yakın bir yatırım yapılmıştı beş senede. Şimdi sadece EXPO neredeyse tek başına 4 katrilyonluk yatırım. Antalyamıza helali hoş olsun. Antalyamız bunları hak ediyor" dedi.

 Türel, ayrıca Şarampol projesini halka sorarak,  demokrasi örneği gösterdiklerini ve aynısını ise 2'nci etap raylı sistemde de gösterdiklerini kaydetti.

Şarampol projesine yüzde 98 "evet" ile vatandaşın 2'nci raylı sistemi onay verdiğine işaret eden Türel, "İşte temelini attık. Şarampol projesini de çok hızlı bir şekilde, Ocak ayı gibi ihale prosedürlerini tamamlayıp, inşaatına başlayıp, Haziran'dan önce tamamlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.

- Ali Çetinkaya Caddesi Projesi

Şarampol Projesinden sonra sırada Ali Çetinkaya Caddesi projesi olduğuna işaret eden Türel, "Önümüzdeki günlerde Ali Çetinkaya projemizi de muhtarlarımıza, esnaf ve halkımıza tanıtacağız. Ali Çetinkaya'da da Şarampol'de yaptığımız gibi halkımıza bu projeyi istiyor musunuz diye soracağız" ifade etti.

Gelişmiş ülkelerde referandum yönteminin çok kullanıldığını, ileri demokrasi gereğinin referandumlarla halkın kanaatinin alındığını kaydeden Türel, iki referandumu vatandaşa sorduklarını sırada Ali Çetinkaya ve Çallı'ya yapılacak projeler olduğunu belirtti.