Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
- "Artık önümüzdeki hafta halk ile alakası olmayan kartla ilgili tasfiye yazısını yazacağız. Kart uygulamasını Ulaşım AŞ, yani belediye olarak biz yapacağız"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, önümüzdeki hafta Halkkart için tasfiye yazısının yazılacağını belirterek, "Kart uygulamasını Ulaşım AŞ, yani belediye olarak biz yapacağız. Yeni kart sistemimizi birkaç hafta içinde uygulamaya koyacağız" dedi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Başkan Türel, ulaşım esnafıyla biraraya geldi.

Kentteki trafik çilesini yeni ulaşım projeleriyle çözmeye çalıştıklarını anlatan Türel, bu yatırımların ulaşım esnafının desteğiyle yapıldığını kaydetti.

Halkkart'la ilgili tasfiye sürecinin başlatıldığını ifade eden Türel, "Artık önümüzdeki hafta halk ile alakası olmayan kart la ilgili tasfiye yazısını yazacağız. Kart uygulamasını Ulaşım AŞ, yani belediye olarak biz yapacağız. A, B, C şahsı bundan sonra bu işin içinde olmayacak. Yeni kart sistemimizi çok değil birkaç ay içerisinde uygulamaya koyacağız" diye konuştu.

Yeni gelecek kart sistemiyle ilgili olarak vatandaşların mağdur olmaması için düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Türel, eski kartlarda hakkı, ücreti olan vatandaşların bu ücretlerini kullanacaklarını, yenilenen kartlardan da depozito alınmayacağını bildirdi.

Sistemin hayata geçirilmesiyle ulaşım esnafının talep ettiği rotasyonun da uygulanmaya başlayacağını belirten Türel, şunları kaydetti:

"Bundan sonra az yolcusu olan hatta giden otobüsümüzle çok yolcu olan hatta giden otobüsümüz arasında bir fark kalmayacak. Havuzda biriken parayı herkes kendi kapasitesine göre paylaşacak. Böylelikle hatlar arasındaki 'Sen şu hatta gittin, ben bu hatta gittim' kavgası bitecek. Hatlar arasındaki kavga bittiği gibi hatlarda da rotasyon olacağı için bugün buraya giden otobüs yarın diğer hatta gidecek. Burada bu paylaşımla ilgili sorun çözülmüş olacak."