Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
- "Bugün hem tarih yazdınız hem Antalya'nın plakasını yazdınız, 7 milletvekili çıkardınız. Bugün sadece Türkiye kazanmadı, sadece Antalya kazanmadı dünyadaki mazlumlar, garipler kazandı, dünya kazandı" - AK Parti İl Başkanı Sümer: - "Yüzde 42 oyla 7 milletvekili çıkardınız, helal olsun Antalya. Antalya tarihinde siyasi bir rekor kırdık"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Bugün hem tarih yazdınız hem Antalya'nın plakasını yazdınız, 7 milletvekili çıkardınız. Bugün sadece Türkiye kazanmadı, sadece Antalya kazanmadı dünyadaki mazlumlar, garipler kazandı, dünya kazandı" dedi.

Resmi olmayan sonuçların açıklanmasının ardından, AK Parti İl Başkanlığı önünde kutlama programı düzenlendi. Havai fişek gösterisinin yapıldığı kutlamada meşaleler yakıldı, partililer müzik eşliğinde sevinç gösterisinde bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları platformdan halkı selamladı.

Başkan Türel, burada yaptığı konuşmada, seçimlerde tarihi bir başarı elde ettiklerini söyledi.

"Bugün hem tarih yazdınız hem Antalya'nın plakasını yazdınız, 7 milletvekili çıkardınız. Bugün sadece Türkiye kazanmadı, sadece Antalya kazanmadı dünyadaki mazlumlar, garipler kazandı, dünya kazandı" diyen Türel, herkese teşekkür etti.

Antalya'nın demokrasinin kalesi olduğunu ispatladığını ve dünyanın siyasi tarihine geçecek bir başarıya imza attıklarını ifade eden Türel, ilçe ilçe, köy köy gezdiklerini ve emeklerinin karşılığını aldıklarını vurguladı.

Bugün kardeşliğin, birliğin, beraberliğin kazandığını belirten Türel, "Bize oy versin vermesin bütün halkımızı kucaklamaya devam edeceğiz, hep birlikte Antalya, Türkiye olduk" diye konuştu.

Antalya'nın yarın yeni yükseliş çağının başlayacağını anlatan Türel, "Omuz omuza 2023 Türkiye'sine, cumhuriyetimizin yıl dönümüne" dedi.

- "Allah, terörle siyaset yapanlara muhtaç etmedi"

İl Başkanı Rıza Sümer de 7 Haziran'da önemli bir başarı elde etmelerine rağmen paralel yapı medyasının yaptığı yayınlarla partilerinin barajın altında kalmış izlenimi verildiğini belirtti.

"Kıskananlar çatlasın" diye slogan atılınca Sümer, "Çatlamasın, biz onlara da hizmet edeceğiz, hepsine hizmet edeceğiz, Allah terörle siyaset yapanlara muhtaç etmedi" dedi.

Sümer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"(Biz barış, huzur, ekonomik istikrar, büyük ülkeler arasına girmek istiyoruz) dediniz ve bu yüzden sonuç, halkın verdiği bir mesaj. 'Biz artık kaos, kargaşa istemiyoruz' dediniz. Bu ikinci yarı kaldığı yerden devam edecek, bir devre arası verdik, tüm Türkiye olarak, ekonomik olarak çok şey kaybettik, ateş çemberinden geçtik. O hayırcılara halk gerekli cevabı verdi. Yüzde 42 oyla 7 milletvekili çıkardınız, helal olsun Antalya. Antalya tarihinde siyasi bir rekor kırdık." 

- "Oy vermeyenler de sevinmeli"

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani omuzlarındaki yükün arttığını, daha ağır yükle bunu taşımak için gece gündüz koşacaklarını belirtti.

Milletvekillerinin 7'sini alarak tarihi bir başarıya imza attıklarını ifade eden Samani, "Aslında bizim kazandığımız bu zaferle sadece AK Parti'ye oy verenler değil, vermeyenler de sevinmelidir. AK Parti onların da iktidar partisi olacaktır, onların da hükümeti olacaktır inşallah" diye konuştu.

Milletvekili Mustafa Köse, sessiz bir milletin haykırışı olduğunu ifade ederek, çok büyük bir çalışma ve halkın desteğiyle bu başarıyı kazandıklarını belirtti.

Köse, "Başbakanımız uçakta giderken 7 diye el sallıyordu. Dediği gibi oldu, 7 milletvekili kazandık çok şükür" dedi.