Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı
- Antalya Büyükşehir Belediyesi KONTAB üyeliğinden ayrıldı

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği'nden (KONTAB) ayrılma kararı aldı.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin nisan ayı devam toplantısı, Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü toplantı salonunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda CHP Meclis Grup Başkanı Ruhi Beşiktaş , meclis toplantısının ilk maddesinde yer alan, Lara Birlik alanında bulunan beş büfenin bir yıl süre ile Büyükşehir Belediye şirketi Ekmek Dağıtım Kent Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne (EKDAĞ) kiraya verilmesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporunu, CHP grubu olarak kabul etmediklerini bildirdi. CHP grubunun aleyhte oyuna karşın, oy çokluğuyla madde kabul edildi. 

Büyükşehir Belediyesinin KONTAB üyeliğinden ayrılması ile ilgili gündem maddesinin görüşülmesi sırasında konuşan Başkan Türel, üyelik konusunun daha önce de mecliste tartışıldığını hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesinin KONTAB'a ödediği senelik yükümlülüğün yaklaşık 1,5 milyon liraya yaklaştığını söyledi.

Türel, KONTAB'ın yaptığı faaliyetler içinde etkin olmadıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Konyaaltı ile ilgili güzel projelerimiz var. Sahil projesinden Boğaçayı'na kadar birçok önemli projemiz var. Bu kaynağı, proje bazlı Konyaaltı havzasında hizmet noktasında taçlandırmak istemekteyiz. Bu vizyon projelerle ilgili destek verme noktasında böylesine büyük bir bütçenin Büyükşehir Belediyesinin ihtiyacı olduğunu konusunda bir tercih ortaya koyuyoruz" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak Konyaaltı'nda yapılacak projeler için harcanacak kaynakları daha etkin kullanmak için KONTAB'dan ayrılmak istediklerini vurgulayan Türel, yine de takdirin mecliste olduğunu söyledi.

Yapılan oylama ile Büyükşehir Belediyesinin KONTAB'tan ayrılması oy çokluğuyla kabul edildi.