Antalya Büyükşehir Belediyesindeki işten çıkarmalar

Antalya Büyükşehir Belediyesindeki işten çıkarmalar
Antalya Büyükşehir Belediyesindeki işten çıkarmalar
- CHP İl Başkanı Arı: - "İşçilerin tek dertleri iki kuruş kazanıp evine ekmek, çocuğuna süt götürmek. Bugün yapılanlar ayıptır, günahtır, vicdansızlıktır, kınıyoruz"

ANTALYA (AA) -  CHP İl Başkanı Cavit Arı, Antalya Büyükşehir Belediyesinde taşeron şirkete bağlı özel güvenlik görevlisi 200 işçinin işten çıkarılmasına tepki gösterdi.

Arı, yaptığı yazılı açıklamada, işten çıkarılan işçilerin  siyasi bir kimliğe sahip üst düzey yönetici, bürokrat gibi kimseler olmadığını, taşeron kanalıyla belediyede güvenlik ve temizlik görevlileri gibi işlerde cüzi maaşlarla çalışanlar olduğunu belirtti.

İşçilerin evine ekmek götürmekten başka amacı olmadığını savunan Arı, işten çıkarılan sayısının kısa sürede 2 binlere ulaşacağı iddia etti.

Arı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"İşçilerin işten çıkarma nedeni, 'Kendilerinden önceki dönemlerde işe alınmış olmaları' olarak gösteriliyor. Böyle bir şey için insanlara, garibanlara bedel ödetilmez, çünkü onlar bunu hak edecek bir şey yapmıyor. İşçilerin tek dertleri iki kuruş kazanıp evine ekmek, çocuğuna süt götürmek. Bugün yapılanlar ayıptır, günahtır, vicdansızlıktır, kınıyoruz. O işçilerin evlerini gözünüzün önüne getirin. Evlerinde ekmek bekleyen, süt bekleyen çocuklarını, yavrularını gözünüzün önüne getirin. Getirin ve bu yaptıklarınızdan vazgeçin."