Antalya Büyükşehir Belediyesindeki işten çıkarmalar

Antalya Büyükşehir Belediyesindeki işten çıkarmalar
Antalya Büyükşehir Belediyesindeki işten çıkarmalar
- GÜVENLİK-İŞ: - "Tüm çalışanların maaşları, ücretleri hesaplarına yatırılmıştır"

ANTALYA (AA) - Türkiye Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasından (GÜVENLİK-İŞ) yapılan yazılı açıklama ile Antalya Büyükşehir Belediyesinin, işten çıkarılan işçilere ödenmek üzere taşeron firmaya gönderdiği paranın üyelik ve dayanışma aidatı talepleri yüzünden ödenmediği iddiasına tepki gösterildi.

GÜVENLİK-İŞ'ten yapılan yazılı açıklamada, Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (ÖZ-İŞ) tarafından dün yapılan duyuruda, işten çıkarılan 200 özel güvenlik görevlisinin maaşlarını alamadıklarının, bunun da sendikalarından kaynaklandığının iddia edildiği hatırlatıldı.

İddiaların asılsız olduğunun savunulduğu açıklamada, "GÜVENLİK-İŞ Sendikası Antalya Büyükşehir Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalamış ve sözleşme hükümlerinin uygulanması, çalışanların ücretlerinin buna göre ödenmesi, aradaki farkların yatırılmasını istemiş ve bu farktan da aidatlarının kesilmesini talep etmiştir" denildi.

İşverenle kurulan temaslar sayesinde işçilere maaşlarının yatmasının sağlandığının belirtildiği açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Söz vermiştiler. Eğer GÜVENLİK-İŞ Sendikası'ndan istifa edip ÖZ-İŞ Sendikasına geçerlerse işten çıkarılmayacaklarının güvencesi veriyorlardı. Ne oldu? Birçok özel güvenlik görevlisi işten çıkarıldı ve bunları Ömer Öztürk ortada bıraktı. Şimdi çıkmış çalışanların maaşlarının yatırılmadığı yalanını ortaya atmaktadır. Halbuki tüm çalışanların maaşları, ücretleri hesaplarına yatırılmıştır."