Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi üniversiteleşiyor

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi üniversiteleşiyor
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi üniversiteleşiyor
- AKHB Genel Sekreteri Yılmaz: - "2016'da Eğitim ve Araştırma Hastanesi ikinci bir sürece giriyor ve üniversiteleşiyor. Böylece hastanemizin çalışanları daha iyi koşullarda hizmet verecek" - "Üniversite olduktan sonra burada görev alacak arkadaşların daha çok araştırma ve bilimsel yayın yapmalarını tavsiye ediyorum"

ANTALYA (AA) - Antalya Kamu Hastaneleri Birliği (AKHB) Genel Sekreteri Necat Yılmaz,  Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 2016 yılından itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesinin bünyesinde hizmet vereceğini bildirdi. 

Yılmaz, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cumhuriyet Salonu'nda düzenlenen hastanenin 2015-2016 Akademik Yılı açılışında yaptığı konuşmada, kuruluşun 2007 hizmet vermeye başladığını anımsattı.

Geçen 8 yıllık sürede 92 uzman doktor ile pek çok sağlık personeli yetiştiren hastanenin gelecek yıl dönüşüm geçireceğini ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinin bünyesine gireceğini anlatan Yılmaz, "2016'da Eğitim ve Araştırma Hastanesi ikinci bir sürece giriyor ve üniversiteleşiyor. Böylece hastanemizin çalışanları daha iyi koşullarda hizmet verecek" diye konuştu.

Hastanenin üniversiteleştiği  zaman eğitim ve araştırma hususunda daha ileri bir noktaya gitmek zorunda olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları söyledi:

"Önümüzdeki yıllarda bilimsel araştırma, yayın ve makale gibi konularda da bu hastanenin ön plana çıkacağına inanıyorum. Üniversite olduktan sonra burada görev alacak arkadaşların daha çok araştırma ve bilimsel yayın yapmalarını tavsiye ediyorum. Bu önemli bir kriter olacak. Hastanemiz yeni binasının devreye girmesiyle fiziki imkanları daha uygun bir şekilde çalışacak."

Yılmaz, bugüne kadar 200'ün üzerinde bilimsel makalenin Eğitim Araştırma Hastanesi adresli yayınlandığını belirterek, bu rakamın her geçen gün arttığını dile getirdi. 

Konuşmaların ardından yeni doçent olan 20 akademisyene plaket verildi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Doktor

  ,

  Kamu

  ,

  Yayın

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  hizmet

  ,

  2015