Antalya Emniyetinden yılbaşı tedbirleri

Antalya Emniyetinden yılbaşı tedbirleri
Antalya Emniyetinden yılbaşı tedbirleri
- Antalya Emniyeti, yeni yıla huzur ve güvenlik içinde girilmesini sağlamak için 31 Aralık-2 Ocak tarihlerinde bin 850 personeli görevlendirdi

ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürlüğü, yeni yıla huzur ve güvenlik içinde girilmesini sağlamak üzere her zaman uygulanan tedbirlere ek olarak, 31 Aralık-2 Ocak tarihlerinde huzur planlarını uygulamaya koyacak.

Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Antalya Valiliğinin talimatları çerçevesinde Antalya'da yeni yıla huzur ve güvenlik içinde girilmesini sağlamak üzere her zaman alınan ve uygulanan tedbirlere ek olarak, 31 Aralık'tan itibaren huzur planlarının uygulamaya konulacağı bildirildi. Açıklamada, emniyet, asayiş, tertip ve tedbirlerinin 2 Ocak tarihine kadar sürdürüleceği kaydedildi.

Açıklamaya göre, turizm kenti olan Antalya'da kara, deniz ve havayolu ile gelen misafirler göz önünde bulundurularak, yılbaşı tatili süresince il merkezi ana arterleri ve bağlantı yolları ile yoğunluk yaşanan yerlerde, alışveriş merkezlerinde, umuma açık eğlence yerlerinde, terminallerde, limanlarda ve lunaparklarda, can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik kontroller artırılacak.

Ayrıca yılbaşı kutlamalarının yoğun olarak yapılacağı içkili eğlence mekanları başta olmak üzere Cumhuriyet Meydanı, Kaleiçi, Yat Limanı, Konyaltı Beach Park, Muratpaşa Kent Meydanı, Konyaaltı Kent Meydanı, Lara Beach Park gibi yerler sürekli kontrol altında tutulacak, kutlamalarda kullanılması muhtemel havai fişek, maytap gbi patlayıcı maddelerin kullanılmasında özen ve hassasiyet gösterilecek.

-Alkol denetimi

Trafik birimleri yılbaşı gecesi alkol denetimlerine ağrılık verecek. Özellikle saat 24.00'den sonra denetimlerde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilen şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler uygulanacak.

Araçta alkolsüz başka bir sürücünün bulunmaması durumunda, araçları yediemin otoparklarında veya trafik birimlerine ait park yerinde muhafaza altına alınacak.