Antalya, Fransa'daki golf pazarının peşinde

Antalya, Fransa'daki golf pazarının peşinde
Antalya, Fransa'daki golf pazarının peşinde
- Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ile Türk Hava Yolları işbirliğinde Fransa'daki golf seyahat acentelerinin temsilcileri Türkiye'ye davet edilerek, Belek'teki golf sahaları tanıtıldı - Yürütülen çalışma ile "turizmin başkenti" Antalya'nın yaklaşık 1 milyon lisanslı golf sporcusu bulunan Fransa pazarından pay alması hedefleniyor

ANTALYA (AA) - "Turizmin başkenti" Antalya'nın yaklaşık 1 milyon lisanslı golf sporcusu bulunan Fransa pazarından pay almasını sağlamak amacıyla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliğinde çalışma başlatıldı.

BAKA ve THY tarafından Antalya'ya davet edilen Fransız golf seyahat acente temsilcilerine, Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Bölgesi'ndeki golf sahaları tanıtıldı. 

BAKA Spor Turizmi Koordinatörü Osman Erol, Crystal Tat Beach Otel'de düzenlenen basın toplantısında, Antalya'da spor turizmini geliştirmek amacıyla BAKA bünyesinde 4 kişilik bir ekip kurduklarını, yurtdışındaki spor potansiyelleri üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi.

Bu doğrultuda 1 milyonun üzerinde lisanslı golf sporcusu bulunan Fransa pazarından Türkiye 'nin de pay almasını sağlamak amacıyla bu ülkedeki golf seyahat acentelerini Antalya'ya getirdiklerini anlatan Erol, hem otelleri hem de golf sahalarını tanıttıklarını kaydetti. 

Burada golf oynayan, kaliteli hizmeti yaşayan seyahat acente temsilcilerinin bölgeyi daha iyi pazarlayacağını düşündüklerini dile getiren Erol, "Fransa'da önemli bir golf potansiyeli var. Amacımız en iyi golf destinasyonu seçilen Belek'i tanıtmak. Misafirlerimiz golf sahalarını ve lüks otellerimizi gezecekler. Umarım iyi bir başlangıç olacak" dedi. 

- Fransa'dan direkt Antalya'ya uçak seferi talebi

Fransız seyahat acentesi Golfexpedition Voyages Do'c'un üst düzey yöneticisi Maud Morel de ülkelerinde 1 milyonun üzerinde lisanslı golf sporcusu bulunduğunu bildirdi.

Sporcuların genellikle İspanya, Portekiz, Fas ve Tunus'daki golf sahalarını tercih ettiklerine işaret eden Morel, "Ulaşım imkanlarının kolaylığı ve yakınlıktan ötürü İspanya ve Portekiz'i tercih ediyoruz. Türkiye'deki sahaları görünce buraya da sporcu yönlendirmek istiyoruz" diye konuştu.

Morel, Türkiye'nin Fransız golfçüleri çekebilmesi için iyi bir tanıtım yapması ve Fransa'dan Antalya'da doğrudan uçak seferlerinin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye'ye gelen sporcuların sonraki yıllarda da Antalya'yı tercih edeceklerine inandıklarını ifade eden Morel, "Fransız golfçüler Fas ve Tunus'a gitmekten bıktı, Türkiye önemli bir seçenek olabilir" dedi. 

- "Şimdi ne sattığımızı biliyoruz"

Greens Du Monde Seyahat Acentesi Satış Sorumlusu Amandine Salesky de bu seyahatin Türkiye'ye sporcu göndermeleri açısından olumlu olduğunu belirtti. Antalya'da güzel bir tablo ile karşılaştıklarına dikkati çeken Salesky, şunları söyledi:

"Önceden buradaki otellerin ve golf sahalarının kalitesinden emin olmadığımız için satış yaparken tereddüt yaşıyorduk ya da müşterimizi yönlendirmiyorduk. Şu anda Antalya'nın doğasına dokunduk, kokusunu aldık, yemeğini tattık, kalitesini gördük. Şimdi ne sattığımızı biliyoruz, bundan sonra pazarlamamız daha kolay olacak. Müşterilerimizi artık Antalya'ya yönlendirebiliriz."

Fransız seyahat acente temsilcileri, 5 gün Antalya'da oteller ile golf sahalarında incelemelerde bulunacak, tarihi yerleri gezecek.