Antalya, Koç Fest 2016'ya ev sahipliği yapacak

Antalya, Koç Fest 2016'ya ev sahipliği yapacak
Antalya, Koç Fest 2016'ya ev sahipliği yapacak
- Koç Holding'in düzenlediği ve bu yıl onuncusu gerçekleştirilen gençlik festivali Koç Fest, gelecek yıl Antalya'da gerçekleştirilecek

ANTALYA (AA) - Koç Holding'in üniversite gençliğini  spor , teknoloji, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturduğu festivali Koç Fest'in 2016 final müsabakaları Antalya'da olacak. 

Koç Holding Kurumsal Marka Müdürü Okyar Tuncel, düzenlediği basın toplantısında, 2006 yılından beri düzenledikleri festivalin gelecek yılki büyük finali için Antalya'yı seçtiklerini söyledi.

Tuncel, Koç Fest'in her gittiği şehirde mini olimpiyat havası yaşattığının altını çizerek, "Her yıl büyük finallerde ortalama 5 bin sporcu ter döküyor. Koç Fest aracılığıyla Antalya ekonomisindeki hareketliliğe ivme kazandırmaktan mutlu olacağız" dedi.

Festivale 185 üniversitenin katıldığını, 160 bin sporcunun da sahada mücadele ettiğini ifade eden Tuncel, etkinlik ve konserlerle 2,5 milyon,  sosyal medya aracılığıyla da 20 milyon kişiye ulaştıklarını belirtti.

Bu yıl Muğla'da başlayan Koç Fest'in 17 Mayıs'a kadar süreceğini bildiren Tuncel, festivalin sırasıyla Balıkesir, Karabük, Sivas, Gaziantep ve Antalya'da gerçekleştirileceğini, büyük finalin ise Isparta'da, Süleyman Demirel Üniversitesinde yapılacağını kaydetti.

Koç Fest'in ilk yılında 12 branşla yola çıktıklarını dile getiren Tuncel, "Amaçlarımızdan biri üniversiteli gençlerin spora ilgisini artırarak hem ülkemizde sporun yaygınlaşmasını hem de fair play ruhunun gelişimine katkı sağlamaktı. Gururla ifade etmeliyim ki bugün  üniversiteli gençler artık 46 farklı branşta mücadele ediyor" diye konuştu.

-Atletizmde 100 metre erkeklerde Türkiye rekoru  

Tuncel, Isparta'daki yarışmaların ilk gününde, Atletizm Türkiye Şampiyonası'nda Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Ramil Guliyev'in 100 metre erkeklerde 10.12 saniyelik derecesiyle Türkiye rekoru kırdığını da sözlerine ekledi.