Antalya merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Antalya merkezli FETÖ/PDY operasyonu
Antalya merkezli FETÖ/PDY operasyonu
- Operasyon kapsamında gözaltına alınanların sayısı 22'ye yükseldi

ANTALYA (AA) - Antalya merkezli 7 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınanların sayısı 22'ye yükseldi.

Alınan bilgiye göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince Antalya, İzmir, İstanbul, Sakarya, Mersin, Muş ve Şanlıurfa'da gerçekleştirilen operasyonda dün gözaltına alınan 20 kişinin ardından 5 kişi daha gözaltına alındı.

Zanlılardan 3'ü, emniyetteki ifadelerinin ardından cumhuriyet savcılığının talimatıyla serbest bırakıldı.

Gözaltına alınanlar arasında Antalya'daki özel bir üniversitede görevli İ.D'nin de bulunduğu öğrenildi. Gözaltındaki çok sayıda iş adamının, terör örgütüne bağlı vakıflar aracılığıyla örgüte yardımda bulundukları iddia edildi. Şüphelilerden bazı vakıf çalışanlarının, evrakta sahtecilik yaptığı ve terör örgütüne parasal destek gelmesini sağladıkları öne sürüldü.

Zanlıların, emniyetteki işlemleri sürüyor.

Antalya merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda paralel devlet yapılanmasına bağlı vakıflara destek veren iş adamları ve bu vakıflarda çalışan kişilerin de arasında bulunduğu zanlılar, "Terör örgütü üyeliği", "FETÖ/PDY kapsamında faaliyetlerde bulunmak", "Evrakta sahtecilik" suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.