Antalya Okullar Ligi sona erdi

Antalya Okullar Ligi sona erdi
Antalya Okullar Ligi sona erdi
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Bu lige katılan sporcularımız, Antalya'nın spor kenti olması için mücadele etmeye devam edecek"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Okullar Ligi sona erdi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  Atatürk   Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Okullar Ligi'nin kapanış töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilere "spora ve Antalyaspor'a ilgi gösterin" çağrısında bulundu. 

Antalyaspor'a öncelik verilmesi gerektiğini ifade eden Türel, "Önce Antalyasporlu olacaksanız, sonrasını siz bilirsiniz" ifadesini kullandı.

Sabahın erken saatlerinde kalkıp akşam saatlerine kadar yorulmadan çalıştığını anlatan Türel, şöyle devam etti:

"Gençliğimde spor yapmış olmamdan dolayı kondisyonum yüksek. Yorulmadan çalışmamın en büyük nedeni sporcu olmam. Gazipaşa'dan Kaş'a kadar bütün ilçelerimize hizmet götürmeye başladık. Nedeyse 3-4 güne bir proje yetiştirdik. Arkadaşlarım 'bunu nasıl yapıyorsun, hangi vitaminleri kullanıyorsun, nasıl oluyor da yorulmuyorsun' diye soruyor. Bunu spor yapmış olmama ve yaptığım işi severek yapmama borçluyum."

Gençleri spora teşvik etmek için belediye olarak bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getiren Türel, "Futbol, voleybol ve basketbol branşlarında turnuvalar düzenledik. Etkinliğimize genç, yıldız, küçükler kategorileri olmak üzere 63 okulumuz katıldı. Bu lige katılan sporcularımız, Antalya'nın spor kenti olması için mücadele etmeye devam edecek" dedi.

Antalya'nın olimpiyat kenti olması için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Türel, 33 bin kişilik stadyumda sona yaklaşıldığını, Antalyaspor Tesisleri'nin temelinin atıldığını, Türkiye 'nin en büyük olimpik yüzme havuzunun da yapımına başlanacağını kaydetti. 

Konuşmanın ardından Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Ligi'nde dereceye giren okullara kupaları, öğrencilere de madalyaları verildi.