Antalya Pazarcılar Odası Başkanı Öztürk:

Antalya Pazarcılar Odası Başkanı Öztürk:
Antalya Pazarcılar Odası Başkanı Öztürk:
- "Pazar alanlarında kaçak şekilde tezgah açan kayıt dışı seyyar satıcıların önüne geçmek için ilçe belediyeleriyle ortaklaşa mücadele başlatıyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya Pazarcılar Odası Başkanı Yusuf Öztürk, çeşitli mahallelerde kurulan pazar alanlarında kaçak şekilde tezgah açan kayıt dışı seyyar satıcıların önüne geçmek için, ilçe belediyeleriyle ortaklaşa mücadele başlatılacağını bildirildi.

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, üye esnafın haklarını korumak ve kayıt dışı seyyar satıcıların önüne geçmek için mücadele başlatıldığını kaydetti.

Amaçlarının kimsenin ekmeğiyle oynamak olmadığını, ancak odaya aidat, devlete vergi ödeyen, ekonomiye katkı sağlayan kayıtlı esnafın haklarını da korumak gerektiğini ifade eden Öztürk, semt pazarlarında kaçak tezgahların toplanabilmesi için yaptırım gücü olan ilçe belediyeleri ile ortak hareket edeceklerini vurguladı.

Kayıt dışıyla mücadele için denetimlerin düzenli olarak yapılması gerektiğini kaydeden Öztürk, "Sorun sadece odamızın sorunu değil, hepimizin sorunu. Sürekli ve yerinde denetim olmazsa tezgahı kaldırdığınızda sırtınızı döner dönmez tezgah yeniden kurulacaktır" dedi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Pazar

  ,

  Vergi

  ,

  ilçe

  ,

  denetim

  ,

  kaçak

  ,

  kayıt