Antalya Pazarcılar Odası, Mısır Çarşısı'na talip

Antalya Pazarcılar Odası, Mısır Çarşısı'na talip
Antalya Pazarcılar Odası, Mısır Çarşısı'na talip
ANTALYA (AA) - Antalya Pazarcılar Odası, Mısır Çarşısı'nı yeniden odaya kazandırmak için firmayla görüşüldüğünü bildirdi. Odadan yapılan yazılı...

ANTALYA (AA) - Antalya Pazarcılar Odası, Mısır Çarşısı'nı yeniden odaya kazandırmak için firmayla görüşüldüğünü bildirdi. 

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya Semt Pazarcıları Odası yönetimi, Kepez Belediyesi yanındaki söz konusu çarşıyı tekrar odaya kazandırmayı planlıyor.

Yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen çarşıyı işleten firmayla görüşüldüğü kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sözleşme şartları ve fesih işlemleriyle ilgili süreç devam ediyor. Çarşının oda bünyesine alınmasıyla proje uygulamasına geçilecek. Mısır Çarşısı, odaya gelir getiren, üyelerine katkı sağlayan bir çarşı haline getirilecek. Mimari özelliği nedeniyle amacına uygun kullanım projesiyle yeniden canlandırılması planlanan Mısır Çarşısı, vatandaş ve esnaf arasında şimdiden heyecan yarattı. Çarşı ile ilgili gelişmeleri düzenli olarak oda yayın organlarından üyelerimize aktaracağız. Esnafın desteğiyle Mısır Çarşısı'na layık olduğu değeri kazandıracağız."