Antalya Sağlık Müdürü Hülür:

Antalya Sağlık Müdürü Hülür:
Antalya Sağlık Müdürü Hülür:
- "Hemşirelik otel eğlencelerine ve partilere konu olacak bir meslek değildir"

ANTALYA (AA) - Antalya Sağlık Müdürü Ünal Hülür, hemşireliğin otel eğlencelerine ve partilere konu olacak bir meslek olmadığını bildirdi.

Hülür, yaptığı yazılı açıklamada, Belek'te bir otelde bugün yapılacağı duyurulan partinin afişinde hemşire görseli kullanılmasını, meslekleri adına "onur kırıcı ve son derece ahlak dışı bir tutum" diye nitelendirdi.

Afişte, sağlığın korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesinde önemli rol oynayan hemşirelerin kullanılmasının "kabul edilemez" olduğunu vurgulayan Hülür, açıklamasında, "Mesleğini icra eden hemşireleri hedef alan ve toplum önünde küçük düşürecek etkinliği kınıyorum. Hemşirelerimizi birer cinsel obje olarak sunan ve bunu bir etkinlik adı altında eğlenceye dönüştürenlerin hemşirelerimizden özür dileyerek etkinliğe son vermelerini bekliyorum" dedi.

Hemşireleri bu ve benzer durumları kınamaya davet eden Hülür, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Hemşirelik otel eğlencelerine ve partilere konu olacak bir meslek değildir. Hemşirelerimizi hiç kimse ne ad altında olursa olsun bir zevk objesi olarak gösteremez. Bunun hiçbir açıklaması yoktur. Hemşirelik, pek çok disiplini bir arada bulunduran, odağına insanı ve sevgiyi alan profesyonel bir meslektir. Mesleğini sahip olduğu üstün değerlerle ve büyük bir özveriyle yerine getiren saygıdeğer hemşirelerimize yapılan bu çirkin saldırıyı bir kez daha esefle ve şiddetle kınıyorum."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Otel

  ,

  Bugün

  ,

  Ahlak

  ,

  toplum

  ,

  derece