Antalya tarım sektörü Tunus'ta tanıtılacak

Antalya tarım sektörü Tunus'ta tanıtılacak
Antalya tarım sektörü Tunus'ta tanıtılacak
- ATSO Başkanı Çetin: - "Tarım Kümesi Projesi'nde yer alan 15 firmamız, Tunus'ta düzenlenecek 12. Siamap Tarım, Tarım Makineleri ve Balıkçılık Fuarına katılacak"

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Tarım Kümesi Projesi'nde yer alan 15 firmanın, 28 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Tunus'ta düzenlenecek 12. Siamap Tarım, Tarım Makineleri ve Balıkçılık Fuarına katılacaklarını bildirdi.

ATSO Başkanı Davut Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, Tunus'ta düzenlenecek fuarın, uluslararası tarım, tarım makineleri ve balıkçılık sektörünün buluşma noktası olduğunu kaydetti.

Söz konusu fuara katılacak Antalya firmalarının tanıtım yapacaklarını ve işbirliği imkanlarını değerlendireceklerini ifade eden Çetin, açıklamasına şöyle devam etti:

"UR-GE projeleri kapsamında Ekonomi Bakanlığının da desteği ile üyelerimizi kümelenme mantığı ile bir araya getirerek uluslararası pazarlara açıyoruz. Bu vizyon ile hayata geçirdiğimiz ATSO Tarım Kümesi Projesi'ne Aralık 2014'te başladık. ATSO Tarım Kümesi'nde Antalya'da gübre, tohum, tarım ilacı, biyolojik mücadele, sera sistem ve ekipmanları alanında faaliyet gösteren toplam 17 firmamız yer alıyor. Tunus'un başkenti Tunus şehrinde düzenlenecek olan fuara, ATSO Tarım Kümesi aynı çatı altında 100 metrekarelik bir stantla katılım sağlayacak. Fuarın firmalarımızın yeni bir pazara açılmak, yurtdışı pazarları, rakip ülke ve ürünleri tanımak, yeni pazarlama stratejileri, yeni işbirlikleri ve ihracat olanakları geliştirmek için önemli imkanlar sunacağını düşünüyorum."

Çetin, ATSO Tarım Kümesi'nin 2016 yılında da Çin -Şanghay'da düzenlenecek 17. CAC Tarım Kimyasalları Fuarı katılmayı planladığını da açıklamasına ekledi.